Takto fotí OnePlus 5T

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu OnePlus 5T s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: duálny, 16 Mpix (4:3), Sony IMX398, clona f/1.7, pixel 1.12μm, sekundárny 20 Mpix, Sony IMX376K, clona f/1.7, pixel 1.0 μm, video 4K (30 fps) / Full HD (60 fps), AF, na oboch rovnaká ohn. vzd. približne 30 mm

Predný fotoaparát: 16 Mpix (4:3), Sony IMX371, pixel 1.0 μm, clona f/2.0, video Full HD (30 fps)

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: OnePlus 5T.

Krátky komentár:

Rýchle spustenie dvojitým stlačením vypínača považujem za správny ťah. Prostredie je celkom vydarené. V ľavej lište vidím ovládanie blesku, pomeru strán (16:9 chýba, je tu len 1:1, 4:3 a 18:9), HDR a časovanej samospúšte. Dokonalé. Posunom prsta hore / dole (telefón držím na ležato) mením medzi videom, fotografiou a fotografiou s umelým bokeh efektom, teda rozmazaním pozadia. Dotykom 1x môžem snímku dvojnásobne (ale pozor, iba digitálne!) priblížiť, podržaním 1x a následným posunom prsta môžem približovať postupne, aj keď od plynulého približovania to má na míle ďaleko. Posunom prsta doľava vysuniem ponuku režimov, kde nájdete aj spomalené video, manuálny režim, zrýchlené video a panorámu. Proti tomu nemám námietky. V manuálnom režime si môžete nastaviť až 30-sekundovú expozíciu.

Dva fotoaparáty vedľa seba ponúkajú len rôzne snímače a solídny spôsob výpočtu rozmazania pozadia, iný význam v nich nevidím. Oveľa radšej by som tam videl druhý širokouhlý fotoaparát ako na LG G6 či V30. Chýba mi aj optická stabilizácia, ani tá digitálna nie je najúčinnejšia. Vlajkové lode konkurencie sú v tomto smere ďalej. A na fotky a video by som si určite radšej kúpil ročný iPhone 7 Plus než nový OnePlus 5T. Lenže toto je najvýkonnejší android za 500 eur, a tak sa naň snažím aj pozerať.

Predná kamera je zaostrená na objekt približne 0,5 m pred ňou, pozadie prirodzene rozmazáva. To bude na svojkách vyzerať efektne. Video natočené prednou kamerou je prudkým výrezom z celkového záberu, takže sa doň zmestíte maximálne tak vy.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Začať diskusiu