iOS TIP: Mandalive - vyfarbite svoje pocity a vlastnosti

Páčia sa vám mandaly? V App Store pribudla aplikácia trojice Slovákov, v ktorej si môžete vyfarbiť mandalu podľa aktuálnej nálady a príležitosti. Obyčajné vyfarbovanie vám môže pomôcť prekonať každodenný stres.

Slovo mandala pochádza z indického sanskrtu a v preklade znamená kruh. Podľa Wikipédie ide o harmonické spojenie kruhu a štvorca, sú to diagramy, ktoré ukazujú ako sa chaos stáva harmonickou formou. Mandaly sú často spájané s budhizmom, ale ľudstvo ich pozná už tisícročia. Zhotovené boli najmä zo zafarbeného piesku alebo iného sypkého materilálu. Dnes si môžete mandalu vytvoriť už aj v mobile.

Aplikácia Mandalive je vďaka jednoduchému a zábavnému vyfarbovaniu špeciálnych mandál účinným nástrojom sebarozvoja. Vyfarbujete v nej svoje emócie či vlastnosti a v dnešom uponáhľanom svete pomôže zrelaxovať a upokojiť. Stačí si nájsť pár minút, vybrať si mandalu a začať s vyfarbovaním. Človek sa upokojí, zlepší koncentráciu a lepšie si utriedi svoje myšlienky.

Ide vlastne o druh arteterapie - liečby výtvarným umením, kde nie je dôležitý estetický výsledok, ale proces tvorby. Špeciálne mandaly vlastností, emócií a stavov určené na sebaspoznávanie vytvorili autori appky už pred vyše desiatimi rokmi a odvtedy ich využívajú v rámci koučingov a rozvojových programov. Práve tieto mandaly sa stali základom aplikácie Mandalive.

Aplikácia je zatiaľ dostupná iba pre operačný systém iOS a bezplatne si ju stiahnete z App Store. Zadarmo máte k dispozícii šesť druhov nadál, prístup k desiatkám ďalších získate za mesačný poplatok 4,99 eur alebo výhodnejší ročný 24,99 €.

Diskusia k článku:

Začať diskusiu