Dilema: Lenovo Vibe Shot vs. Lenovo Vibe K5 Note Fingerprint

Oplatí sa ešte smartfón, ktorý sa tvári ako čistokrvný fotomobil? Alebo svojimi snímkami náročného používateľa uspokojí aj o rok novší model bez optickej stabilizácie, ale s čítačkou odtlačkov prstov?

Na náš Facebook sa obrátila Natália, fanúšička značky Lenovo. Súdime tak podľa toho, že jej novým mobilom má byť buď minuloročný Vibe Shot alebo Vibe K5 Note Fingerprint. S konečným rozhodnutím si stále nevie poradiť.

Práve s označením "minuloročný" Vibe Shot stráca body už na začiatku. Doháňa ich späť parádnym hranatým dizajnom a voliteľne aj kontrastným (v prípade červenej verzie) hliníkovým rámom. Chrbát chráni odolné sklo Gorilla Glass.

Je pravda, že fotí lepšie než nový K5 Note Fingerprint. Nie je to ale najlepší fotomobil na trhu, čo dokázalo naše porovnanie fotoaparátov so Samsungom Galaxy S6 edge+. Pokiaľ by čitateľka zachytávala množstvo momentiek, užije si lepší dynamický rozsah 16 Mpix snímača, viac detailov a večer jej pomôže optická stabilizácia obrazu. Pri experimentovaní využije profesionálny režim s manuálnymi nastaveniami, ktorý K5 Note Fingerprint nemá. Prednú kameru s 8 Mpix rozlíšením, priestor na dve SIM karty, microSD slot a schopnosť nahrávať Full HD video majú oba.

Ani Vibe K5 Note Fingerprint ukážkovými fotografiami cez deň vyslovene nesklame. Prekážajú nám skôr zašumené večerné snímky a príliš agresívne HDR.

Lenže fotografovať pravdepodobne nebudete 24 hodín denne. Rovnako tak nebudete len hľadieť na smartfón položený na stole. Aj keď oba ponúkajú 3 GB RAM, novší K5 Note je výrazne rýchlejší. Vyjadrenie podľa benchmarku AnTuTu hovorí o rozdiele až 30 % (38052 vs. 49442 bodov).

Radšej by sme volili K5-ku pre o pol palca väčší displej (5,5¨), o 600 mAh väčšiu batériu (3500 mAh), a lepšie reproduktory, hoci jeho kovová unibody konštrukcia je o niečo ťažšia.

V redakcii sme fanúšikmi čítačiek odtlačkov prstov a veríme, že v roku 2016 by mali byť súčasťou každého smartfónu. Zvyšujú bezpečnosť uložených citlivých údajov a fotografií, pričom sú oveľa pohodlnejšie než vyťukávanie PIN kódov alebo zložitých vzorov na uzamykacej obrazovke.

Všetko zaklincuje cena oboch zariadení. Vibe Shot si vďaka svojskému dizajnu a zameraniu v serióznych e-shopoch stále drží cenu okolo 300 eur, kým nový K5 Note Fingerprint s čítačkou je dokonca o 50 eur lacnejší. Pri takomto nastavení je voľba zrejme jasná. Na trhu je aj verzia bez čítačky a s polovičným vnútorným úložiskom. Tá sa aktuálne pohybnuje na cene 209 eur.

Žolíkom mimo tohto duelu bude Moto G4 Plus. Má čítačku, výborný displej, vďaka čistému Androidu bleskové reakcie a fotoaparát spolieha na laserové zaostrovanie.

Diskusia k článku:

Michal 13.11.2016 - 11:47

Vibe Shot by som osobne zvazoval, je to velmi pekny fon hlavne s tym cervenym ramom. Ak by bola priorita fotenie, siel by som skor do vibe shot.

Dargon14.11.2016 - 23:40 Trvalý odkaz

A čo dilema : lenovo vibe p2 / k6 note? oplatí sa priplatiť za p2ku? Zvažujem tieto dva fóniky :)

Celá diskusia 2 príspevky