Nokia 6300 vs. SE K 550i

  • 14 príspevkov
  • Slayer-ZH 29.07.2007 - 23:59

    Chcem si zobrat novy telefon na pausal a neviem sa rozhodnut medzi tymito 2 telefonmi. Dik za radu...

  • graffoo30.07.2007 - 00:12 Trvalý odkaz

    K550 ma vyhodu v kvalitnom fotaku s automatickym zaostrovanim, 6300 ma zas neporovnatelne lepsi displej. Inak ti clovek tazko poradi, ked si nenapisal, co od fonu ocakavas ;)

    djthunder30.07.2007 - 00:20 Trvalý odkaz

    6300 je dobry telefon pre nenarocneho "divaka" :lol: len ma odradza slaba vydrz baterie a jej zla indikacia...napr. prvy den mi palicka na ukazovateli baterky vobec neklesne a na druhy den mi pomaly padne na palicku az bod mrazu...nie je to rovnomerne rozlozene...

    Slayer-ZH30.07.2007 - 00:39 Trvalý odkaz

    K550 ma vyhodu v kvalitnom fotaku s automatickym zaostrovanim, 6300 ma zas neporovnatelne lepsi displej. Inak ti clovek tazko poradi, ked si nenapisal, co od fonu ocakavas ;)

    Telefon pre normalneho cloveka, zakladne sluzby + net cez mt. wnw...

    Mna odradza od nokie prave vydrz baterky, a od SE ma odradza horsi displej, a ze ten kryt vrzga a je to take plastove... :?

    graffoo30.07.2007 - 00:51 Trvalý odkaz

    no kryt vrzga statocne na K550... tam je lepsia nokia. klavesnica je individualna... na tu na K550 si treba zvykat, ale ani po 3 tyzdnoch to nie je ruzove... dalej K550 ma lepsieho mail klienta aj web/wap prehliadac. textu sa zmesti kvoli rozliseniu displeja o nieco menej, ale skor je rozdiel v jemnosti/kostrbatosti objektov na displeji. dalsou vyhodou K550 je, ze ak prijima nejake veci cez BT, ak ich standardne uklada na pamatovu kartu. to 6300 nedokaze. mozno je pre niekoho vyhodou pritomnost infra v pripade K550, mne by osobne nechybal. 6300 ma zas lepsi register hovorov, blikanim lediek upozornuje na zmeskane udalosti a ma standard miniUSB konektor a 2,5 jack na sluchadla. K550 ma zas vyhodu pri hudbe, ze aj pri zablokovanej klavesnici mozes ovladat prehravac hudby (pozastavit, prepinat sa medzi pesnickami, upravovat hlasitost). 6300 ma zas lepsi prehravac (viac moznosti)...
    a co sa tyka vydrze, tak tam jednoznacne vedie K550. v pohode vydrzi 3 dni v kuse kazdych 5 minut kontrolovat maily a denne stravit s nim tak hodinku na wape... hlavne vdaka displeju a o nieco vykonnejsej baterke.

    djthunder30.07.2007 - 02:03 Trvalý odkaz

    Tak na 6300 je kryt ok,vyhoda je pevnost materialu,minule mi kvalitne padol na beton a len maly dobanec tam ma,pri plaste by bol uz KO,hoci zadny kryt je dost nachylny na poskriabanie.Displej je tiez super,ale hold ta baterka,max.2 dni pri cca 40min hovoru denne,nejaka ta sms a web

    sp@c330.07.2007 - 03:00 Trvalý odkaz

    Ja ako som mal novu nokiu tak som nabijal 2x denne, kryt je naozaj dobry, ale klavesnica je prilis nahusto, tak sa mi uz neraz stalo ze som si nejaku pomylil, tiez sa nepise moc luxusne kedze je telefon tenky, dalej prehravac je dobry, len ma trosku stve ze automaticky triedi pesnicky podla abecedy a neda sa to zmenit, tiez do vlastnych playlistov mozes pridat len cely zoznam cize celu kartu, jedine do oblubenych si mozes pridat aku chces, pesnicky mozes menit aj zo zamknutou klavesonicou ak pripojis sluchadla a mikrofon ma tlacidlo na menenie radiovich stanic a pesniciek, radio je dalsie plus ale nedaju sa sa pridat nazvy radia k frekvenciam, tiez ma mrzi ze nokia nevie posielat aplikacie cez bluetooth a zarazilo ma ze sa java aplikacie nedaju minimalizovat, ku organizeru pripomienky nemam, tiez nokia nedokaze odoslat zlozku suborov iba kazdy subor osobitne, nokia z t-m je blokovana, prehravac medii je uplne zbytocny je to to iste ako chodenie po priecinkoch.

    sp@c330.07.2007 - 03:11 Trvalý odkaz

    Tiez ma nokia prilis vysoke podsvietenie a neda sa sa regulovat, tiez sa subory nedaju kopirovat iba presuvat, fotoaparat foti najlepsie cez den, mimo slnecneho ziarenia, aj ked sa da pouzit vyvazenie bielej moc to nepomoze, nocni rezim je blbost a za znizenej viditelnosti a pri umelom svetle foti hrozne, interna pamat telefonu je iba 7.5mb zatial co pri k 550 okolo 70mb, hranie hier je pohodlim, ale len vizualnym kedze sa na tenkom mobile zle ovlada ale displej je velky a jemny.

    graffoo30.07.2007 - 10:48 Trvalý odkaz

    space - ked sa naucis pouzivat ciarky v pisanej komunikacii, mozno ti budu ludia aj lepsie rozumiet...
    ohladom odosielania celych zloziek cez BT - toto je vlastnost BT ako takeho, nie chyba telefonu. nemas problem si vyznacit vsetky polozky v adresari naraz a hromadne ich poslat ;)

    sp@c330.07.2007 - 11:32 Trvalý odkaz

    Uz je to hadam lepsie:D, tiez som si oblubil funkciu mass storage, vyuzivam telefon ako citacku kariet. Pri vybere telefonu treba tiez zohladnit ceny pamatovych kariet, ja som kupil 2gb micro sd za 780sk a ms micro m2 stoji raz tolko, to bol u mna jeden z rozhodujucich faktorov, mal som rovnaky problem a vybral som si nokiu.

    Slayer-ZH31.07.2007 - 00:27 Trvalý odkaz

    No stale som na vazkach... Proste oba maju nieco do seba...

    Vseved31.07.2007 - 09:50 Trvalý odkaz

    Tak sa rozhodni podla toho, ktora znacka ti je blizsia...

    Slayer-ZH31.07.2007 - 21:46 Trvalý odkaz

    Tak sa rozhodni podla toho, ktora znacka ti je blizsia...