O2 v Q1 2015: vyššie výnosy a 1,702 miliónov zákazníkov

  • Lumiak625 13.05.2015 - 13:58

    Priemerný mesačný výnos na zákazníka predplatných služieb predstavoval v úvodných 3 mesiacoch 5,60€. Čo je hlúposť, lebo minimálne dobitie v O2 je 6€.... Zákazníci O2 sú najspokojnejší - vypľula nejaká agentúra na zákazku O2. O2 nemá dobudovanú 3G. V 3G nemá ani HSPA+ ani HD hlas. Dátové balíky majú vysoké ceny a nízky objem dát. 4G skoro nikde - aj Swan O2 v 4G predbehol. Najlepšie ako Orange s O2 vybabral - chceli zastaviť príchod Swanu a kevali o zdieľaní a nezmysli proti Swanu a keď Orange videl, že Swannezastavia vykašľaľ sa na zdieľanie - ktoré Orange ani nepotrebuje. V O2 zostali vyhúkaní a zmohli sa na tlačovú správu ako horlivo vybudujú 4G v pár mestách do konca roku 2015. :)

  • huje®13.05.2015 - 14:19 Trvalý odkaz

    Lubomír druhý aktuálne Lumiak625, Swan17, T-17, nože nám ešte prosím vysvetli, ako minimálne dobitie súvisí s priemerným mesačným výnosom.

    Ďakujem a prajem skoré uzdravenie :-)

    Lumiak62513.05.2015 - 15:55 Trvalý odkaz

    Aspoň viem kam chodí Hujer s infatilným správaním cez O2 3G bez HSPA+ s 250MB na deň za 50 centov. Mesačné Arpu za 3 mesiace musí byť >, alebo rovné minimálnemu dobitiu 6€ - inak to nedáva logiku..... Ani moc nedáva logiku spojenie MESAČNÉ ARPU ZA 3MESIACE... To by musel mať mesiac 3 mesiace... :)

    huje®13.05.2015 - 16:14 Trvalý odkaz

    Lubomíre, čítaj pomaly, aj keď ja rýchlo píšem:

    "Priemerný mesačný výnos na zákazníka predplatných služieb predstavoval v úvodných 3 mesiacoch 5,60€."

    Takže ako to súvisí s minimálnou výškou dobitia? Prečo je priemerný mesačný výnos v takej výške podľa teba hlúposť - ako si napísal vo svojom vstupnom odbornom komentári?

    Prečo sa neustále celé roky vyjadruješ k veciam o ktorých nemáš zaručene ani dunctu?

    Lumiak62513.05.2015 - 16:31 Trvalý odkaz

    Hujer ty vieš všetko. Do Arpu predplatných služieb sa počítajú, iba zákazníci predplatných služieb, ktorí si dobili kredit za posledné 3 mesiace. Museli dobiť kartu minimálne za 6€, lebo menej sa nedá v O2 (iba Tesco Mobile má 5€ dobitia), aby sa dostali do štatistiky. No a potom by to nemali mať priemer nižší ako minimálne dobitie. Skôr ako sa začneš navážať aj uvažuj. To, že rýchlo píšeš neznamená, že písaný text aj chápeš. Pri 5,60€ museli do štatistiky taráť karty Tesco Mobile dobíjané za 5€ za posledné 3 mesiace, ktoré sa v správe nespomínajú.

    huje®13.05.2015 - 16:42 Trvalý odkaz

    Lubomír, ja nie som tvoj tútor, ani učiteľ a odmietam sa bezplatne podieľať na tvojom vzdelávaní.

    Nevieš o čom je reč - tak, ako v každej jednej veci, ku ktorej sa vyjadruješ.

    Suma minimálneho dobitia a priemerný mesačný výnos na zákazníka predplatených služieb nemajú nič spoločné. Toto je jednoducho fakt bez ohľadu na to, či ho dokážeš absorbovať, alebo nie.

    Pre tvoje dobro: o vysvetlenie prečo je to tak, ako tvrdím a čo to vlastne výnos je, požiadaj niekoho, kto bude ochotný prísť o veľkú časť svojho života jalovými diskusiami s broukem Pytlíkem. :-)

    Lumiak62513.05.2015 - 16:55 Trvalý odkaz

    Ale ja od teba nečakám odpoveď. Ani som nedával otázky. MNapísal som, že tam, kde sa spomínajú predplatné služby to nedáva logiku. Na marketingoch sú väčšinou hlúpi ľudia a štatistikou sa ohýba, aby to hlúpym sedelo na ich obraz a hlúpi vonku si to nevšimnú. Aj vedenie je spokojné s výsledmým obrazom aj, keď celá spoločnosť sa trhá a zadlžuje a ide do péčka. O2 v CZ sa oddelila na spoločnosť, ktorá prevádzkuje operátora a spoločnosť, ktorá prevádzkuje sieť. Spoločnosť prevádzkujúca sieť je v CZ podľa niektorých odborníkov mimo dosahu regulátora, lebo už nie je mobilný operátor...

    Lumiak62513.05.2015 - 17:02 Trvalý odkaz

    Hujer radšej sa pripoj cez 4G O2 s kartou Tesco Mobile a zapni si HD video - určite ty nájdeš sieť 4G O2 a pôjde ti aj Tesco mobile karta - ak, keď reálne to tam nepusí. Ty vieš všetko. To čo máš dole popísané sedí na teba. :)

    Lumiak62513.05.2015 - 17:06 Trvalý odkaz

    Dodatok: Kellner určite tú správu nečítal, lebo roky ho vidno, iba na foto z 90-tich rokov a v O2 ho tiež videli akurát na takej foto. :)

    dolezite_upozornenie13.05.2015 - 17:13 Trvalý odkaz

    Ak si dobiješ kredit za 15 €, tak ho máš na pol roka. Ak za prvé tri mesiace vykonáš ekonomickú aktivitu - napríklad prvý mesiac minieš 1 €, druhý 2€ a tretí 3€, tak tvoje mesačné ARPU je 2 €, aj napriek tomu že si si dobil za 15€. (1+2+3):3.

    To isté platí pre dobitia za 6€. Keby si si dobíjal a minul každý mesiac 6€, tak máš osobné ARPU 6€. Ale keby bolo sto takých čo mesačne minie z kreditu 1€, tak tvojich 6€ nikomu nepomôže a mesačné ARPU by bolo: 1,05€

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease13.05.2015 - 17:18 Trvalý odkaz

    Jednoducho napísané ak je priemerné mesačné ARPU 5,60€, znamená to že za 3 mesiace zákazníci minuli kredit za 16,80€.
    Čo je na tom nepochopiteľné?

    A za koľko dobili je druhá vec, ako píše kolega nadomnou..

    huje®13.05.2015 - 17:22 Trvalý odkaz

    pre Teba to zrobím aj zadara:

    "mental.disease "Jednoducho napísané ak je priemerné mesačné ARPU 5,60€, znamená to že za 3 mesiace zákazníci dobili kredit za 16,80€. Čo je na tom nepochopiteľné?"

    vymeň vo svojom texte slovíčko dobili za minuli :-)

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease13.05.2015 - 17:29 Trvalý odkaz

    Hehe som to zmenil aj bez teba. Bo keď som to po odoslaní prečítal, tak som si to všimol, ale neboj pointu chapem :D

    Lumiak62513.05.2015 - 17:50 Trvalý odkaz

    Nesúhlasim s vami - účtovná aktivita sa vytvorí, keď dobijem kredit. Výnos na zákazníka ARPU sú reálne peniaze, ktoré prišli na účet spoločnosti v ten mesiac. Či ja miniem za každý mesiac 2€ zo 6€ kreditu je nepodstatné. Daňový doklad - faktúra sa vytvorí na základe dobitia k tomu obdobiu. Navyše, ak by som dobil za 15€ a kredit platí 6 mesiacov a použijem ho v 6 mesiac budem v štatistike prvých 3 mesiacov kedy sa uskutočnila ekonomická aktivita - dobitie - reálne peniaze prišli na účet spoločnosti. Míňanie kreditu s tým nič nemá. :) V Telekome platí kredit 12 mesiacov a tiež rátajú ARPU na základe reálnych peňazí. Podľa vás by som vytváral ARPU aj s bonusovým kreditom. Neuvažujete logický. Pri dobíjaní sa tvorí ARPU a nie pri míňaní kreditu. Navyše, ak mi kredit zostane zminulého roku napr. z novembra a v januári ho začnem míňať, tak spoločnosť má dávno ten kredit v hospodárskych výsledkoch za predošlý rok kedy prebehlo dobitie - ekonomická aktivita a bol vytvorený daňový doklad. :)

    Lumiak62513.05.2015 - 17:52 Trvalý odkaz

    Tým pádom mi to vychácha, že pri ARPU 5,60€ sú zarátané karty Tesco Mobile. :)

    Lumiak62513.05.2015 - 17:58 Trvalý odkaz

    Spriemerovať potom musia dobitia za 3 mesiace. Ak je najnišie dobitie 6€ v O2 a neboli by tam karty Tesco Mobile dobíjané za 5€, tak tých 5,60€ nedáva zmysel. Ak by väčšina dobíjala za 6€, tak aj priemer by musel byť na zákazníka 6€.

    Lumiak62513.05.2015 - 18:16 Trvalý odkaz

    Príklad, keď mám 3 O2 karty a každý mesiac 1 nabijem za 6€ priemer bude stále 6€. 3 SIM = 3 zákazníci aj keby boli na 1 meno a samostatne tvoria ARPU. Reálne peniaze za dobitie.

    zemiak13.05.2015 - 19:02 Trvalý odkaz

    A preco by si musel dobijat kazdy mesiac?

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease13.05.2015 - 19:48 Trvalý odkaz

    Ak by sa to aj počítalo, ako píšeš za dobitý kredit a nie minutý - čomu neverím, lebo zákazník má právo si nespotrebovany kredit nechať vyplatiť..

    Tak to nič nemení na tvojom mylnom tvrdení, že to musí byť viac ako 5,60€.
    ARPU môže byť kludne 2€ mesačne..

    Milenec13.05.2015 - 20:08 Trvalý odkaz

    Pán Lumiak625, ak dovolíte, nedorozumenie asi spočíva len v tom, že to ARPU 5,60 € je počítané len za JEDEN mesiac, ale kredit za napr. 6€ stačí dobiť raz za TRI mesiace. Preto ARPU za mesiac môže byť nižšie, ako dobitie za tri mesiace. Či?

    galaxi13.05.2015 - 20:34 Trvalý odkaz

    Za tie šuvix služby v slabej dátovej sieti O2 aj tak má vysoke ARPU.