Always On Display pre ktorýkoľvek Samsung s Androidom Nougat

Funkcia zobrazujúca čas a notifikácie na vypnutom displeji bola doteraz výsadou len vybraných modelov. S dvojicou nových aplikácií ju môžete mať na akomkoľvek Samsungu. Podmienkou je minimálne Android 7.0.

Jednou z obľúbených funkcií, ktorými sa môžu pochváliť vlajkové lode od Samsungu, je Always On Display. Jeho úlohou je zobrazenie času, dátumu a notifikácií na zhasnutej obrazovke. Dokáže to vďaka zobrazovacej technológii AMOLED, kde svieti každý pixel sám, a tým pádom nemá veľký vplyv na výdrž batérie.

Aby ste videli vaše nové upozornenia alebo čas, nie je nutné nič stláčať, stačí sa pozrieť na displej vášho telefónu. Táto súčasť je však stále výsadou len niekoľkých modelov Samsungu, do ktorých bola integrovaná s príchodom modelov Galaxy S7 / S7 Edge. Always On Display nájdeme aj v tohtoročnom štýlovom rade Galaxy A.

Alternatívnu cestu ponúka dvojica nových aplikácií od XDA Developers, ktorá sprístupní notifikácie na zhasnutej obrazovke aj na iných telefónoch Samsungu. Jedinou podmienkou je minimálne Android 7.0 Nougat. Celý postup je potom naozaj jednoduchý. Prvým krokom je stiahnutie aplikácií Always On Display a Always On Display Plugin Service, ktoré nájdete tu.

Je nutné nainštalovať obidve naraz, pretože vám umožnia používanie funkcie a jej prispôsobenie v nastaveniach telefónu, konkrétne v sekcii displej. Môžete si tam vybrať rôzne možnosti zobrazenia, ktoré zahŕňajú niekoľko typov hodín, pozadí a farieb. Vývojári upozorňujú, že aplikácia je stále vo vývoji a niektoré jej súčasti nemusia fungovať správne.

Zdroj: XDA Developers

Diskusia k článku:

Začať diskusiu