Tlačová správa: Mobily na pravom mieste
Slovenská pobočka spoločnosti Sony Ericsson podporila komunikačné potreby somatopedickej sekcie Spoločnosti pre špeciálnu a liečebnú výchovu v SR, občianskych združení Brána do života a Prima. Mobilné telefóny v celkovej hodnote takmer 100 000 korún budú pomáhať uvedeným subjektom pri napĺňaní svojho poslania.
Somatopedická sekcia Spoločnosti pre špeciálnu a liečebnú výchovu v SR rozdistribuuje mobilné telefóny na vybrané základné školy pri nemocniciach, reedukačné domovy, diagnostické a rehabilitačné centrá pre deti a mládež. „Mobilné telefóny nám pomôžu skvalitniť a zrýchliť komunikáciu s elokovanými pracoviskami, kmeňovými školami a inými organizáciami, prípadne s chovancami a rodičmi detí,“ povedala Zuzana Skákalová, predsedníčka somatopedickej sekcie Spoločnosti pre špeciálnu a liečebnú výchovu v SR.
Krízové centrum Brána do života je mimovládna organizácia, ktorá je už 5 rokov poskytuje azylové ubytovanie obetiam domáceho násilia pre osamelé matky s deťmi a pre týrané ženy. Po čase rozšírili svoje aktivity aj o detský domov a stanicu opatrovateľskej služby (SOS) pre deti. Najnovšou aktivitou Brány do života je zriadenia útulku pre odchovancov detských domovov. Pôsobnosť združenia je najmä v bratislavskom kraji, pričom úzko spolupracuje aj s inými organizáciami podobného typu.
„Mobilné telefóny poskytneme priamo našim klientom. Bude to nich veľké prekvapenie, pretože väčšina z nich používa mobily z druhej ruky, resp. také, ktoré naši pracovníci a ich známi už nepoužívajú. Ich situácia, v ktorej sa nachádzajú im nedovoľuje kúpiť si nové veci, musia riešiť svoj život od základov a to si vyžaduje nie len veľa energie, ale i každú korunu,“ uviedla Viera Dulayová, riaditeľka OZ Brána do života.
Občianske združenie Prima pracuje 8 rokov na poli terénnej starostlivosti o drogovo závislých, o prostitútky a bezdomovcov. Úzko spolupracuje s Úradom vlády SR a organizáciami pracujúcimi s podobným zameraním. Pôsobí v bratislavskom regióne a jej cieľom je primárna prevencia infekčných ochorení a terciálna prevencia závislostí a javov s tým spojených. „Terénna práca je nesmierne náročná na komunikáciu a koordináciu. Mobilnými telefónmi vybavíme pracovníkov v teréne, ktorí budú mať možnosť okamžite a dynamicky reagovať na vzniknuté situácie,“ doplnila Barbora Kuchárová, výkonná riaditeľka OZ Prima.
Diskusia k článku: