Sága Huawei vs. vláda USA naďalej pokračuje. Stal sa z nej šach s dôkladne premyslenými pohybmi figúrok na oboch stranách. Najväčším problémom je pre výrobcu obmedzenie licencií od Googlu, čo si odnáša absencia rôznych služieb, na ktoré sme u nás zvyknutí.
Aj preto sa Huawei najskôr rozhodol sústrediť na čínsky trh. Tam používateľom nechýbajú americké aplikácie, za ktoré majú lokálne náhrady.
O to viac prekvapivá bola správa, že Huawei Mate 30 Pro prichádza na Slovensko. Za odporúčaných 999 eur dostal síce darčeky hodné takmer polovice ceny, v systéme však chýbal Obchod Play, ktorý nahradilo AppGallery. Ponúka alternatívne možnosti, ako do telefónu dostať nové aplikácie.
V porovnaní s riešením od Googlu je však podstatne chudobnejší a vývojármi menej vyhľadávaný. To by sa teraz malo zmeniť. Huawei sa spája so Xiaomi, Vivo a Oppo, aby uľahčili medzinárodným vývojárom prenos aplikácií do AppGallery. Zakladajú Global Developer Service Alliance (GDSA), ktorá začína fungovať v marci.
Jej hlavným cieľom je poskytnúť vývojárom jednotnú platformu, ktorá im umožní nahrávať svoje aplikácie súčasne do všetkých obchodov zmienených výrobcov. Pod krídla GDSA budú spadať tiež filmy, hry, hudba, knihy a časopisy. V podstate ide o ďalší krok Číny, ktorý vedie k nezávislosti od Googlu.
Zdroj: reuters.com
Diskusia k článku:
rtg09.02.2020 - 11:50 Trvalý odkaz
Je to úbohé s tými sankciami. Len pre to, že Američania technologicky nestíhajú, tak sa uchyľujú k takýmto krokom. Nakoniec to možno len pomôže konkurencii.
oxy09.02.2020 - 16:30 Trvalý odkaz
ktora technológie je cinska?