Samsung D500 - skusenosti - tipy a triky

  • 145 príspevkov
  • Arrow79 28.04.2005 - 23:08

    V tejto teme by sme sa mohli trochu povenovat Samsungu D500. Zatial sa u nas velmi nepredava ale coskoro sa jeho predaj (dufam) naplno rozbehne. Vsetky otazky smerujte do tejto temy:

    Co vsetko tu v buducnosti najdete:
    Moje osobne skusenosti s D500.
    Tipy a triky na D500.
    Pokrocile nastavenia D500 pomocou kodov.

    A vela ineho :)

    Poprosim majitelov D500 aby napisali verziu svojho FW (kod *#1234#). Moja sucasna verzia je D500XDEB1.

  • simumarek10.07.2005 - 00:52 Trvalý odkaz

    re:to c o stranku spat funguje,dik za tip.Ozaj co je ten blacklist o ktorom si pisal?

    Odoslany z Samsung mobile phone

    Arrow7910.07.2005 - 13:22 Trvalý odkaz

    Blacklist mas aj v SMS aj v mailovom klientovi. Do kazdeho blacklistu si mozes zadat 10 cisel, resp. mailovych adries, od ktorych ti potom nebudu chodit sms, resp. maily. Proste ak ta niekto otravuje sms, das ho do blacklistu a uz si tu od neho spravu neprecitas ;-)

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease10.07.2005 - 18:15 Trvalý odkaz

    Tak ten blacklist to je pecka to cumim. A da sa pouzit aj na hovory t.j. aby sa mi dany kontakt nedovolal - ako je to u niektorych philipsov.
    btw mozte konkretizovat v com je ten e-mail klient lepsi ako u k700/750i ?

    Odoslany z Nokia 6230

    Arrow7910.07.2005 - 20:22 Trvalý odkaz

    Blacklist na hovory nieje, je iba pri SMS a mailovom klientovi. Ohladom toho, v com je lepsi mailovy klient od K700i/K750i.. hmm. K700i som nemal dlho cize nechcem to porovnavat, ale na D500 mas proste pre kazdy jeden ucet vlastnu schranku. Medzi schrankami sa pohybujes sipkami dolava a doprava.. dalsia vec, stiahnes hlavicky a v hlavicke mas napisane, kolko kB ma uvedeny mail. Ak chces, tak ho stiahnes, ak nie tak nie.. cely mail. klient v D500 je hodne podobny mail. klientovi napr. v 7610 (toto porovnat mozem) + mozno je aj lepsi ako mala 7610 (standardny mail. klient.)

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease10.07.2005 - 20:49 Trvalý odkaz

    Hmm. Slusne. Na k7 mozes mat 10 uctov so samostatnou schrankou. Stahovat sa daju iba hlavicky, hl. plus text (mam nastavene). samozrejme obsahuje aj info o velkosti celej spravy a tak po zvazeni stiahnem aj prilohu. To podstatne je este: ze sa daju mazat maily zo servera a nastaviť interval kontroly od 5min. do 12h

    Odoslany z Nokia 6230

    simumarek11.07.2005 - 01:39 Trvalý odkaz

    Prave aj na d500 je vynikajuca moznost spoluprace zo serverom, presne ako v telefone zo symbianom, ty si sam vaberies ci sa ti ma dany mail vymazat iba z pamate telefonu, alebo aj zo servera. Prilohy zatial nemam odskusane, ale ten klient sa mi osobne paci viac ako v se. Nejaku dobu som pouzival t610, t630 a myslim ze maju podobneho klienta ako aj k700. Ale to je len moj sukromny nazor.

    simumarek11.07.2005 - 15:34 Trvalý odkaz

    Chcem sa opytat,ci sa nejako da zmenit to aby mi d500 pri vyzvanani nezvonila najprv potichu,a az potom sa hlasitost zvysila na nastavenu uroven,ale aby mi hned zvonila zvolenou hlasitostou?Trosku to tiche zvonenie kazi samotnu melodiu.Dakujem.

    Odoslany z Samsung mobile phone

    simumarek11.07.2005 - 20:51 Trvalý odkaz

    Bude to zaujmave,urcite si viem predstavit ako tak budem prezentovat svojim znamym nove zabery z dovolenky.Uvidime co na to uzivatelia.

    Odoslany z Samsung mobile phone

    7wcsnurka11.07.2005 - 21:07 Trvalý odkaz

    jj branko,citali a nadchynali..bude to koncom roku naj mt bez otvo.os :) hoci pre mna bude no1 6280..

    Odoslany z Motorola V500

    branimir11.07.2005 - 21:19 Trvalý odkaz

    tu Noku ti schvalujem :badgrin:
    ale budes moct potom este napisat ze Nokie jsou spatny ??? :?:
    som OT sry :)

    Arrow7912.07.2005 - 10:38 Trvalý odkaz

    Chcem sa opytat,ci sa nejako da zmenit to aby mi d500 pri vyzvanani nezvonila najprv potichu,a az potom sa hlasitost zvysila na nastavenu uroven,ale aby mi hned zvonila zvolenou hlasitostou?Trosku to tiche zvonenie kazi samotnu melodiu.Dakujem.
    Toto bohuzial vypnut nejde. Ja som mal v D500 3 verzie FW. V prvej verzii, ktora bola z februara 2005 mi telefon zvonil hned nahlas. Bola to anglicka verzia FW. V dalsich dvoch (marec, april - SK verzie) to uz robilo tak ako popisujes. Ja som to riesil tak, ze som si dal pred zaciatok melodie cca 2 - 3 sekundove "ticho"

    simumarek19.07.2005 - 02:40 Trvalý odkaz

    Tak som spat,chvilku to trvalo,mal som totizto pokazenu kartu a cakal som kym mi poslu novu,dovtedy ziadny wap ani net,ale uz to ide v poriadku.Ten napad s pauzou je super,hned si prerobim zvonenia na compe.Dik za tip.

    Odoslany z Samsung mobile phone

    simumarek19.07.2005 - 02:43 Trvalý odkaz

    Neviete mi niekto poradit nejaku rozumnu stranku na java hry a aplikacie pre samsung d500.Najma by som rad mal na fone hry od yetisports.Dik za pomoc.

    Odoslany z Samsung mobile phone

    Arrow7919.07.2005 - 12:40 Trvalý odkaz

    Uff.. na Java aplikacie som mal nejaky web, ale.. teraz netusim kde som to nasiel, bol tam aj super popis hier, ktore idu a ktore nejdu na D500. :) Pozriem a ked najdem hodim odkaz :)

    simumarek19.07.2005 - 19:10 Trvalý odkaz

    Bol by som ti velmi vdacny keby si hodil nejaku stranku, lebo uz zacinam mat dost toho neustaleho vyhladavania na nete a nedari sa mi najst ziadny rozumny odkaz.

    simpson19.07.2005 - 21:48 Trvalý odkaz

    Pri prehravani mp3 neviem ako mam nastavit, aby mi hralo vsetky pesnicky v zozname. Vzdy mi to zahra len jednu a potom zastavi a rucne musim zase pustit dalsiu. Da sa s tym nieco robit? :roll:

    simpson19.07.2005 - 22:26 Trvalý odkaz

    Tak som na to trochu mrkol na to nastavenie pre download hier cez BT, ale nemam ani najmensiu chut podstupit cele toto nastavovanie :roll:
    To sa radsej zaobidem bez hier :?

    Arrow7919.07.2005 - 23:33 Trvalý odkaz

    Pri prehravani mp3 neviem ako mam nastavit, aby mi hralo vsetky pesnicky v zozname. Vzdy mi to zahra len jednu a potom zastavi a rucne musim zase pustit dalsiu. Da sa s tym nieco robit? :roll:Toto si nepamatam.. sorac :(

    Tak som na to trochu mrkol na to nastavenie pre download hier cez BT, ale nemam ani najmensiu chut podstupit cele toto nastavovanie :roll:
    To sa radsej zaobidem bez hier :?No ja som to podstupil.. kvoli Jimmovi... ono to staci urobit raz a potom to ide od urciteho bodu rychlo. Problem je, ze ten postup je NUTNE presne dodrzat... a ak to nejde, tak nanovo :roll: :)

    simpson20.07.2005 - 00:06 Trvalý odkaz

    Ten java uploader nejde stiahnut, stranka je nefunkcna :cry:

    Arrow7920.07.2005 - 01:17 Trvalý odkaz

    Niekde ho mam... pozriem zajtra :)

    simumarek20.07.2005 - 03:28 Trvalý odkaz

    Nemam teraz pri sebe comp,ale zajtra sa pozriem na tie odkazy co si mi napisal a ozvem sa ci sa mi to podarilo rozbehat.Inac ohladom toho prehravania mp3 to je celkom jednoduche,daju sa tam priamo v prehravaci vytvarat play listy a tam si zvolis bud po jednom len tie skladby,ktore chces,alebo si mozes vybrat vsetky naraz a potom ti hraju jedna za druhou.Je to jednoduche,len sa mi zda,ze mozes vytvorit len jeden play list.

    Odoslany z Samsung mobile phone

    simpson20.07.2005 - 14:11 Trvalý odkaz

    Prave to neviem, ako vybrat vsetky skladby. Dam normalne otvorit zoznam skladieb (playlist), potom dam prehrat, ale vzdy mi ide len ta pesnicka, ktoru mam oznacenu. Ked dohra, tak sa prehravanie zastavi. :roll:

    simumarek20.07.2005 - 14:57 Trvalý odkaz

    Normalne si pusti mp3 prehravac,daj si otvorit play list,a lave funkcne tlacitko su moznosti,tam vyber pridat subor (tym sa pridava jeden subor,ktory si sam vyberes),alebo pridat vsetky,tym si pridas vsetky mp3 co mas v pamati.Hadam ti to uz pojde.

    Odoslany z Samsung mobile phone

    simumarek21.07.2005 - 02:15 Trvalý odkaz

    nefunguju tie odkazy co si napisal na ten java uploader, neda sa to stiahnut.

    simumarek21.07.2005 - 06:19 Trvalý odkaz

    Uz som sa hrabal po celom nete no na ten uploader su vsetky odkazy co som nasiel nefunkcne,alebo skor smeruju vsetky na jednu stranku,ale ta je zablokovana.Nemozes to hodit na nejaku stranku a dat sem odkaz?Dakujem

    Odoslany z Samsung mobile phone

    Arrow7921.07.2005 - 13:16 Trvalý odkaz

    Chalani pozriem to poobede v mojom PC.. niekde by som to mal mat..

    simumarek21.07.2005 - 13:21 Trvalý odkaz

    Ok,budem cakat.

    Odoslany z Samsung mobile phone

    Arrow7921.07.2005 - 15:43 Trvalý odkaz

    Dokelu, tak ja ten uploader nemam ani v domacom PC a ani v robote..

    simumarek21.07.2005 - 16:02 Trvalý odkaz

    Tak by som ta poprosil,aby si skusil pobehat na nete,mozno budes mat viac stastia ako ja.Vcera v noci som sedel pri compe do rana do piatej a nepodarilo sa mi najst ziadny funkcny link,mozno budes uspesnejsi ako ja.Ozaj nevies nahodou o nejakej wapovej stranke s hrami pre d500?

    Odoslany z Samsung mobile phone

    simumarek21.07.2005 - 19:50 Trvalý odkaz

    A nevies mi nahodou poradit,kde by som do tohto telefonu zohnal webviewer,najidealnejsie by bolo stiahnut ho nejako cez wap,ale nejako sa mi to nedari.Skus mi nejako helfnut,bol by som ti velmi vdacny.Dik

    Odoslany z Samsung mobile phone

    bloodko22.07.2005 - 17:45 Trvalý odkaz

    Neda sa nejako nastavit aby sa zobrazoval v zozname len cisla ulozene v telefone?

    Odoslany z Samsung mobile phone

    Arrow7922.07.2005 - 21:16 Trvalý odkaz

    Simumarek: Skus ist cez wapoveho googla a po zadani "webviewer" do vyhladavania urcite najde nejaku verziu. Pravdepodobne ale len Trial (hovorim o Regwireless)

    Bloodko: Zda sa mi, ze nie, ale nepamatam si uz uplne presne.

    simpson22.07.2005 - 22:02 Trvalý odkaz

    Ako funguje ten webviewer? Stiahol som si ho na www.getjar.com, ale ked zadam URL, tak mi to vypise error. Ale mam len Primu, tak asi to bude v tom. :roll:

    Inak je to cool stranka, je tam kopec SW a hier pre D500 a vsetko sa da stiahnut cez wap :badgrin:

    Branik27.07.2005 - 00:16 Trvalý odkaz

    Ako je to s upravou D500e u Orange ??? Ma komplet prepracovane menu a ikonky ako som to videl na jednom fore ? Ak ho mate z akcie hodte sem info co tam zmenili.

    Arrow7927.07.2005 - 11:19 Trvalý odkaz

    Ale mam len Primu, tak asi to bude v tom. :roll:Jo, to bude v tom. Na webviewer potrebujes APN internet..

    Mulano27.07.2005 - 14:42 Trvalý odkaz

    Je mozne na slovensku bachnut do d500 slovencinu?Ak ano,tak kde a za kolko!Ak ste to tu uz spominali,tak sorry,nechce sa mi to vsetko readovat! :-) za odpoved dikezzz

    Odoslany z Nokia 6681

    Arrow7928.07.2005 - 00:06 Trvalý odkaz

    Kazdy servis by to mal vediet urobit. Ak si z okolia BB, mam znameho co to robi.

    Pierre28.07.2005 - 00:25 Trvalý odkaz

    Mna by zaujimalo,ako je na tom tento Samsung s GPRS WAPOM,stabilita,rychlost a tak.Lebo pocet riadkov a kvalita displaya z wapu musi robit super zalezitost.Dokaze zobrazit aj klasicke html?
    A este ci je pouzitelny e-mail klient,viem ze ma aj kontrolu novej posty,zobrazuje diakritiku a da sa pracovat s 10 uctami,ale do akej velkosti sa da odoslat priloha?Je klient stabilny pri spojeni so serverom?Lebo CX65 ma sklamala s jej mail freeze klientom :!:
    Dik za odpoved

    Arrow7928.07.2005 - 00:35 Trvalý odkaz

    Ja som mal problemy s wapom na D500, ale vzdy to vyriesil EP2 Wap reset. Pravdepodobne to ale sposobovala siet, netusim.

    E-mailovy klient je v D500 zatial asi najlepsi aky som videl v telefone bez OS (je to popisane aj vyssie v teme). Sprava sa ako mailklient v Symbiane. Je stabilny, ma dokonca blacklist na 10 adries. :) Odoslana priloha (resp. cela velkost odosielaneho mailu) moze mat max. 200kB

    Pierre28.07.2005 - 15:57 Trvalý odkaz

    A realne sa da odoslat Mpx fotka ako priloha? Hlavne na SMS je blacklist fajn

    Odoslany z mobile device

    Arrow7928.07.2005 - 21:28 Trvalý odkaz

    Jo, ide to.. fotky maju povacsine do 200kB.. co sa neda povedat o 6230i kde hocikedy ma fotka okolo 700kB :roll: A este ked porovnam kvalitu :lol: Proste D500 je bozi telefon.. podla mna ;-)

    Branik28.07.2005 - 22:57 Trvalý odkaz

    Nemate dake info o D600 ? Kedy pride do predaja na SK ? Niekde son videl ze sa da pripojit na tv a mozte si kuknut foto a video.

    Skoda ze do D500 nedali slot na pametovky.Viem ze 94 MB je pekna hodnota ale par zaberov + nejake mp3 a place je fuc.

    Pierre28.07.2005 - 23:59 Trvalý odkaz

    Tak to je super,dik za info.
    BTW kamarat na S65 vytvoril v najvyssom rozliseni snimku,ktora mala 374 KB,a poslat isla ako priloha.Toto ma tusim Siemens fakt dobre,pocul som ze sa da odoslat aj megova priloha. Len spolahlivost o niecom inom,ason na cx65 :roll:

    Pierre29.07.2005 - 00:06 Trvalý odkaz

    hups mala chyba,videl som to na K700i. Ale mozno je to aj na Clare.

    Branik29.07.2005 - 01:04 Trvalý odkaz

    Ano cez kabel, tak isto ako ked zapajas kameru k TV alebo videu.
    Len som neveriacky cumel na samsung menu na TV :?:

    Branik01.08.2005 - 00:39 Trvalý odkaz

    Kuknite recenziu D600 na w.mobile-revue.com