Samsung Jet (Samsung S8000)

  • Martin Hombauer 31.07.2009 - 20:07

    Juraj: Pekné....

  • anonymous15.12.2009 - 16:36 Trvalý odkaz

    mico: spravil som presne co pises ale nezobrazuje mi moju polohu. stale iba nacitava a nic. nevies poradit kde je problem?

    anonymous15.12.2009 - 20:57 Trvalý odkaz

    spark: Caute, mam otazku na tych, ktori maju prepaleni SF v Orange na originalny. Aky je tam browser? a ide vam Youtube -videa prehravat, ked ste pripojeni cez WIFI ? dik

    anonymous15.12.2009 - 21:26 Trvalý odkaz

    Upss: este mi neprisiel zo servisu /orange-prepalenie FW/. Ked ho budem mat, rad sa podelim o nove skusenosti

    anonymous15.12.2009 - 22:23 Trvalý odkaz

    Branyo: Zdravim, uz som sa tu zmienoval o vydrzi mojej baterie v Jete, kedy vydrzala cca 14 hodin s tym, ze som telefonoval max 30 min a 30 min orange world, ziadne wifi, ziadne bt, ostatny cas locknuty a cierna obrazovka. Uz je tyzden v servise a dnes, ked som tam volal, ze co je s tym a ako to riesia mi bolo povedane, ze technik v nom zmenil nastavenie tak, ze nebudem pouzivat 3G (LOL). Pravdepodobne ho pojdem zajtra prebrat a som fakt zvedavy. Na moju otazku, ci je toto riesenie (pomalsi net a ziadne videohovory!!!!) mi bolo odpovedane, ze technik spravil to co bolo napisane v reklamacii - bateria teda vydrzi dlhsie, akoze pani LOL ale uz cez slzy. Aj chalan, s ktorym som hovoril sam uznal ze je to poriadna pixovina, ale technik je pan technik... Ja si teda dam tu namahu, ze ho prevezmem v stave, ako to bolo nastavene (fakt som uprimne zvedavy) a ak nie, tak pojde v priebehu mesiaca tretikrat do servisu (prvykrat tam bol na prepalenie origos firmwaru). Inak telefon ok, zial asi mam smolu....ci? :-DDD

    anonymous16.12.2009 - 00:59 Trvalý odkaz

    Peter: Mozno by som ti vedel pomoct dolezite je ak mi das razytko firmy v ktorej to bolo ak je to co si mylsim bud ti pomozem cezo mna alebo ak nie tka potom je jedna moznost ako im to nandat. STátna skusobna! ale potrebujem vediet presne jaky to bol servis ale nie kde si to odniesol ale az finalne razytko. Nie je mozne aby ta reklamacia nebola opodstatnena cize bez zavad pokial sa závada prejavuje. SOI kontrola ti moc nepomoze ty sleduju len termin este ak tak tak si mozes dat vypracovat znalecky posudok. Ale nevzdaj to vzdy je kam sa pohnut. Pracujem s tym par rokov tak viem ako to presne chodi.

    anonymous16.12.2009 - 01:04 Trvalý odkaz

    Peter: A to ze ti prepne siet je nezmysel!a nakolko telefon danu funkciu poskytuje tak by bolo zavadzajuce danu sluzbu predat a pritom by nesplnala ucel za ktorym si dane zariadenie kupil. Ty sa drz jedneho kupil si si ho na video hovory a 3G sluzby a dane sluzby nemozes poskytovat tak si bol zavedeny. A dalsia vec co je najdolezitejsie ak ti nebol telefon dostatocne predvedeny a nebol si pri kupe oboznameny s danou zavadou tak si bol zavedeny a mas narok na odstupenie od kupno predajnej zmluvy bud vratenim penazi alebo vymenou za novy kus. Kazdy predajca ta musi oboznamit s takymito vadami ale ak si nemal pristroj odskusany co musi byt pri predaji POKIAL TO CHARAKTERISTIKA VYROBKU UMOZNUJE co v tvojom pripade je vyhrate. Robim s tym denno denne takze mas tolko moznosti ujujuj by som servis dokrutil az az !!!

    anonymous16.12.2009 - 10:03 Trvalý odkaz

    Peter: Este sa dobre pozri co mas na preberacom protokole pokial tam nemas napisane reklamacia bude ukencena alebo vybavena dna proste takouto formou a neposlu ti doporuceny list ja by som si to isiel prevziat az na 31 den a tym padom nas narok na okamzite vratenie penazi. Pokial tam mas tu vetu napisanu alebo ti poslu list musis si to prevziat inac ti mozu uctovat napr skladne alebo ti moze telefon prepadnut! na to pozor. Ale aj ked je to bez zavad trvajk na tom nech ti do zarucneho listu napisu datum prijatia do servisu datum ukoncenia a aspon bez zavad nie ze si to nechas vybavit bez zapisu do zarucneho listu inac sa ofajcis sam.

    anonymous16.12.2009 - 13:27 Trvalý odkaz

    ikus: chcem sa opytat, ako t oje s podporou kariet, v popise je napisane ze podporuje micro sd do 16 G, a neviem ci do toho spada aj Micro SDHC, lebo micro sd je max 4 giga, tak neviem ako to je

    anonymous16.12.2009 - 14:20 Trvalý odkaz

    Tomba83: Vie niekto poradi? ?o sa dá všetko nastavi? cez "servisné menu" ako príklad zapnutie GPS : 1) otvor klavesnicu
    2) napis *#5239870*#
    3) vyber INTERNALS
    4) napis *#7092463*#
    5) vyber 12 LbsApp
    6) vyber Navigator
    7) vyber Enable

    je tam vela vecí a predpokladám že tak ako zobrazenie kormidla ako widget sa dájú nastavi? aj iné veci ???? Alebo sa mýlim ??????

    anonymous16.12.2009 - 14:51 Trvalý odkaz

    ivek: Keby ho niekto chcel vymenit za samsung omnia i900 nech da vediet na mail nepster36@azet.sk alebo sms - iba sms na 0910339408 dakujem , som z Popradu

    anonymous16.12.2009 - 14:52 Trvalý odkaz

    tomba83: A ešte jedna otázka : Dajú sa pri Orange FW stiahnut cez net nejaké widgety
    ( napr.: facebook, gmail.... )

    anonymous16.12.2009 - 16:29 Trvalý odkaz

    spark: Ide vam niekomu Nimbuzz na JET ? .. mne vyhodi ze chybny format aplikacia alebo nieco take. a GPS spustate cez co ?

    anonymous16.12.2009 - 19:19 Trvalý odkaz

    Natalka: Prosim Vas, mohli by ste mi poradit ci je lepsi Samsung Jet alebo Pixon. Mne sa zda ze v Pixone je lepsi lenb fotak, ale kedze som osoba technicky menej zdatna tak nemusim mat celkom pravdu :) takze napiste Vas nazor .... Vdaka

    anonymous16.12.2009 - 23:25 Trvalý odkaz

    Branyo: Peter, posli mi pls. na moj mail nejaky tvoj kontakt, napr. icq, hlavne aby som mal tvoj mail. Zajtra pojdem prevziat telefon, alebo to co z neho zostalo ;) ale som presvedceny ze po sviatkoch, mozno skor, pojde naspat no a potom sa mi kontakt na teba urcite zide :) Zatial vdaka.

    anonymous17.12.2009 - 08:55 Trvalý odkaz

    Caro: Caute, prosim Vas, mohli by ste mi poradit, nainstaloval som EII2 a odvtedy mi nefunguje fotenie, vypise mi ze mam updatovat firmware, ale ako? dakujem dopredu

    anonymous17.12.2009 - 10:49 Trvalý odkaz

    Peter: Daj mi tvoj mail. Hned ako bude trosku casu tak sa ozvem.

    anonymous17.12.2009 - 20:45 Trvalý odkaz

    pato: cawte..dali by sa stiahnut z internetu widgety na samsung jet??

    anonymous17.12.2009 - 20:58 Trvalý odkaz

    caro: caute, odkedy som nainstaloval NF mam dalsi problem, mobil mi vypisal v modrom okienku, ze "update to pc" a nic, zamrzol, uz teraz takto bude fungovat?

    anonymous17.12.2009 - 21:15 Trvalý odkaz

    adam111: ahojte!ja mam tiez problem s baterkou, ale naflesoval som softver a neviem co budu v orange povedat. Co mozem robit? Fleshnut este raz a ked to robi vytiahnut kabel, aby to nezapol a nevedeli ze som to flashnul?

    anonymous17.12.2009 - 21:38 Trvalý odkaz

    Branyo: Ak budes moct tak sa ozvi, moj mail je moja_posta@post.sk a ze dik ;) Inak, telefon je uz doma, uz mam nervy :-DDD

    anonymous17.12.2009 - 23:44 Trvalý odkaz

    norko8: to je ten telefon az taky zly??planujem si ho vybrat od orange v januari ale tha nevim ked citam tie posledne komenty....poradte mi pls nejak objektivne ze co mam robit...este som rozmyslal aj nad Nokiou 5800xm cena je tam ovela nizsia...pls cakam rady..thx

    anonymous17.12.2009 - 23:52 Trvalý odkaz

    Branyo: Neviem ci je to zly telefon alebo nie, podla recenzii je to phone dopohody, ale tento moj kus stoji za... ja predpokladam ze je to vadny kus a este horsie je, ze vadny bol ten UZASNY TECHNIK v servise xxx-xxx ktory ho opravoval, zajtra sa tam chystam volat a ak ho dostanem na linku tak som zvedavy ako mi vysvetli to, ze ked som ho dnes vzal zo servisu ta bateria bola vyse 50%, zapol som ho o cca 19:00, asi 30 hovory a 20 orange world, opat ziadne wifi.... a uz mam bateriu na 2,7%. Takze PAN SERVISNY TECHNIK, ktory dokazal prepnut z 3G na pomalsiu siet, pretoze podla neho 3G ma vysoku spotrebu a podla neho sa nevedel pripojit do 3G a preto bola vysoka spotreba, podotykam ze v Bratislave!!! A ani nebudem pisat o tom, preco by som nemal akoze vyuzivat 3G na 3G telefone???? No comment. Takze naspat do servisu!!! A mozno tam prenastavi nieco ine. Este dodam, ze ked som telefon preberal, na jednom predajnom mieste, nedali mi ziadny papier o diagnostike telefonu, lebo vraj nic z xxx-xxx neposlali....

    anonymous18.12.2009 - 00:44 Trvalý odkaz

    tomo: no ja som ho dal prepáli? do orangeu,(podotýkam že prepálenie je tak 10 min záležitos? a servisné stredisko bolo aj v tomto meste- tak ho pre istotu poslali do MADARSKA! asi aby som si nan dlhšie po?kal... no to je už teraz nepodstatné... neviem ?i aj vám ale mne strašne dlho nabíja bateriu... a ešte jedno mne reaguje takpovediac"dobre" ke? ho ovládam nechtom... ale prstom je to niš? moc... ako vy ?

    anonymous18.12.2009 - 10:13 Trvalý odkaz

    Peter: Jaj ty sa bojis toho ved s nimi sa da tak krasne vyjeb.... ze az . Kamarade to by som im s radostou natrel tak aby mi vratili peniaze a kupim. Zjavne sa jedna o vadny kus ale ako vidim pri viacerich co si zmenili FW tak baterka moc nevydrzi. Jedna sa o to ze pri orange software telefon nepracuje sice ako ma to v praxi znamena . Ma procesor 800 Mhz ale jeho taktovanie je znizene viac ako o polovicu. Preto aj to reagovanie displeja.... Nezalezi ze ma taky procak ked ho nedokaze FW vyuzit je to jasna vec. Nez to ze original FW mu dokaze dat zabrat a preto taka spotreba. Inac telefon je velmy dobry. Hned jak bude mozne ozvem sa ti na mail a dam ti postup ale nebudes to riesit ani telefonicky .... Jednine pisomne a doporucenym listom ! inac neuspejes.A ked si ho neprevezmu? nevadi podla zakona sa to pocita za dorucene takze zase prehraju to je ich problem. Je jasne ze 3g fon musi vediet plnohodnotne narabat s 3g sietov. Ved je na to stavany.

    anonymous18.12.2009 - 10:16 Trvalý odkaz

    Peter: Znacka za to nemoze je jedno ci mas taku alebo taku znacku tie suciastky sa vacsinou robia v chine, korea... je to normalna vec.Je to spotrebna elektronika a vsetkemu raz odzvoni dnes to nie je jak za totalu ze to otvoris a dnu same made in japan na to zabudni :)

    anonymous19.12.2009 - 00:17 Trvalý odkaz

    macek: chcel by som sa opitat,ze ak mam SW orange a pojdem rovno do servisu samsungu prepalia mi ho tam na original alebo ma poslu do p... DIK

    anonymous19.12.2009 - 14:20 Trvalý odkaz

    ivek: Nechce niekto vymenit Vas jet za moju samsung omnia i900 s windowsom mobile 5mpix fotak a navigaciou igo8 a zaruou od orange ? som z Popradu keby nieco pls piste na nepster36@azet.sk alebo sms na 0910339408

    anonymous20.12.2009 - 20:04 Trvalý odkaz

    Pietro: Ahojte,je tu ochotna dusa,ktora by mi napisala krok po kroku ako sa napojit na internet cez WIFI? nejak mi to nefunguje..internet predplateny nemam. vdaka

    anonymous20.12.2009 - 23:34 Trvalý odkaz

    Branyo: Ak pojdes do orange kvoli prepaleniu firmware na original samsung, apeluj na to, ze tvoj mobil nesplna resp. neponuka funkcie, na ktore je samotny phone urceny, zavadzanie zakaznika a pod. Budes to mat bezplatne. Uz sa tu o tomto vela popisalo, skus ceknut starsie prispevky. Kludne si ho flashni aj doma, ale iba ak si trufas, ak by ti nenastartoval, myslim ze ti pada zaruka :(((

    anonymous21.12.2009 - 15:09 Trvalý odkaz

    spark: dnes som bol v Orange.. a je to bezplatne tusim kvoli problemom s Navigaciou..ale tych problemov je viac D:D:D:

    anonymous21.12.2009 - 17:15 Trvalý odkaz

    Upss: Ahojte.
    Chcem sa s vami podelit o skusenosti, ktoré mám po tom, co som si zakupil Jeta u Oranžových az doteraz, co sa mi vratil z ich servisu kvoly prepaleniu FW na samsung FW:

    Orange FW:

    -funkcia Motiaon gate jednoducho neexistovala
    -samozrejme len 1 obrazovka v menu
    -s tým ide ruka v ruke chudobné menu .. :(
    -Ziadna wifi ci bluetooth widgeta ai (napr: pomocnik, pocasie, youtube, facebook, myspace)
    - (povodne som si myslel, ze je aj zablokovana moznost zmeny ISO vo fotoaparate, ale to bolo asi zapnutým stabilizátorom obrazu..)
    - nejde navigacia (osobne som to neskusal)

    Nový FW (z orange servisu):

    -bezplatné prepalenie
    -prijatie reklamacie bez akychkolvek namietok (podstatne je ze v starom orange FW nejde GPS!)
    -servis 10 dní (vratane sob. a ned.)
    -funguje motion gate :)
    -3 obrazove menu (super)- pribudlo množstvo ikon
    -pribudli spominane widgety
    -predpokladam ze navigacia fach?í (neskusal som)

    CELKOVÝ (prvý) DOJEM:
    -v priebehu prvých 15 minút, som zistil, ze boli odstranene vsetky nedostatky, kvoly ktorým som novy FW chcel - GOOD.
    -Zmenu rýchlosti odozvy tel. pri ovladani som nespozoroval-funguje rovnako spolahlivo (je pravda, ze display je celkovo "tvrdsi" na dotyk, ci uz pred prepalenim, alebo po. /vcera som napr. drzal v kuke LG arenu a uz pri prvých dotykoch si myslim , ze je citlivejsia/. To ale, ze je nieco ine, neznamena, ze je aj lepsie. Nech kazdy posudi sám, bo ja si netrufam povedat, co je lepsie ..mozno mne by vyhoval trosku citlivejsi display.. O:)/

    To?ko ?o som spozoroval zatia?. Prajem všetkým pokojné sviatky a ve?a príjemných chví? strávených nie len s Jetom :P.

    anonymous21.12.2009 - 23:28 Trvalý odkaz

    macek: Ja som chcel vediet ze keby som nesiel cez orange ale ze by som skocil rovno do samsung servisu ci mi to tam nespravia skor ako za 10 dni sak to je mrte moc.

    anonymous22.12.2009 - 10:08 Trvalý odkaz

    ioannes: Ahoj. Mal som N5800 pol roka a teraz mam uz druhy mesiac Jet. je to neporovnatelny rozdiel v prospech Samsungu - rychlost, funkcie, vzhlad. Aj preto je taky rozdiel v cene. Nokia 5800 je jeden z prvych dotykovych nokii a tak to aj vyzera. Zatial co Jet je uz pokrokovy mobil. Som s nim velmi spokojny, ale mam ho priamo od Samsungu, nie od operatora.....

    anonymous22.12.2009 - 13:14 Trvalý odkaz

    Marek: Prosím pora?te mi aby mi vydržala baterka na Jete dlhšie. Neni možné aby som ráno o 08:00 vytiahol tel. z nabíja?ky a o 20:00 ve?er aby z 5 pali?iek ostali 2 ( po?as d?a max. 2 hovory, 1 sms) a o 04:30 mi hlási že batéria vybitá. Skúsil som zmeni? aj pásmo z automaticky na 900/1800 no ni? nepomáha. Neni normálne aby nevydržal ten tel. ani 24 hod. bez nabíjania..a nechodím zatia? ani na wifi,Bt ni? proste. žiadne videa, fotenie...otras.. pora?te mi ?o mám robi? prosím

    anonymous22.12.2009 - 18:26 Trvalý odkaz

    benus: Zdravím. Chcel som sa opýta?, ?i sa dá na tento tel. nainštalova? GPS bezplatne a bez porušenia záru?ných podmienok?(orange) V?aka za všetky rady...

    anonymous23.12.2009 - 12:57 Trvalý odkaz

    Mata: a ja ho dostanem na Vianoce,lebo som ho vynurala :D a uz sa veeeelmi tesim :D

    anonymous23.12.2009 - 15:53 Trvalý odkaz

    spark: dakujem za tvoje postrehy ohladne Jet-u .. po sviatkoch idem tiez do Orange a posielam ho do servisu. Ten SW on Orange je otras proste

    anonymous23.12.2009 - 22:52 Trvalý odkaz

    Mephisto: Mam take iste problemy s bateriou, realne nevydrzi ani 12 hodin. Bol som ho reklamovat v pomaranci. Po 2 tyzdnoch mi ho vratili, ze bateria je uplne v poriadku a aj telefon. Dali mi vypis z testovania a protokol v ktorom sa uvadza, ze vykonali kompletne testovanie baterie, telefonu, nove elektronicke nastavenie a "upgrade" softwaru. Soft je taky ako aj bol a bateria vydrzi hovno. Posledny krat co som kupil nieco znacky SAMSUNG a vazne uvazujem nad zmenou operatora. Respektive budem teraz 2 roky nabijat tento debilny telefon kazdu noc a potom si kupim zase SE, ktory mi vydrzal 5 rokov a nemal som s nim v zivote ziadny problem. Je to pekne v , pekne Vianoce zelam . . .

    anonymous24.12.2009 - 13:05 Trvalý odkaz

    Mato: tak si skus kupit novu baterku do toho

    anonymous24.12.2009 - 23:11 Trvalý odkaz

    ivek: Ja mam samsung omniu a tiez nabijam kazdy den ale mal som lg arena samsung omnia a n95 8gb a vsade som dobijal kazdy den ale na samsun gu je to kriticky malo

    anonymous25.12.2009 - 13:18 Trvalý odkaz

    TV: Ide vám na tom niekomu orange TV ???
    Zlatý SonyEricsson...

    anonymous25.12.2009 - 18:57 Trvalý odkaz

    Peter: Pokial mas orange FW tak ti pojde pokial si si ho upgradol tak ti nepojde :)

    anonymous25.12.2009 - 20:42 Trvalý odkaz

    Mark: zdravím Vás, mam JETa zA Tmobilu, ako mám jednoducho spusti? navigáciu, a ešte nejde mi MOTION GATE a rýchla vo?ba-vytá?anie.Ozvite sa aj na mail. Dik.

    anonymous26.12.2009 - 17:23 Trvalý odkaz

    Denis: ide fotit aj cez 3g? prosim odpiste mi

    anonymous26.12.2009 - 17:29 Trvalý odkaz

    martin: cez co mam nainstalovat aplikacie??? dakujem

    anonymous26.12.2009 - 17:34 Trvalý odkaz

    andrej: chcel by som sa niekoho kto sa v tom vizná spýta? na pár vecí...ako ej to zo s?ahovaním programov ako napr. icq...a po prípade mohli by ste mi da? stránku, z ktorej by sa to dalo???bol by som veeelmi v?a?ný

    anonymous26.12.2009 - 20:18 Trvalý odkaz

    andrej: etš by som sa Vás chcel spýta? ak by mi vedel niekto poveda? : aká opera je tam naj ja mám 4.2 a nejde mi to tam....PROSIM O ODPOVED CHCEL BY SOM TO CO NAJSKOR....je uplne nový mám ho asi dva dni a dotykový som ešte nemal...chcel by som sa popýta? aj na pár vecí len teda chcem poveda? že ak ho bduem vedie? ovláda? aj na internete nebude ma? chybu...displey baterka a proste repráky sú super..nemá to zatial chyb...!!!!!!!!!!!DAKUJEM!!!!!!!!!!!

    anonymous26.12.2009 - 21:02 Trvalý odkaz

    Mark: Mohol by tu niekto napísa?, ?o a ako s tým JETom, hlavne GPS, ako sa to s?ahuje, aby tam bolo to kormidlo at?. ?AKUJEM. NA Tmobile aj zavolám.

    anonymous26.12.2009 - 21:26 Trvalý odkaz

    Mark: poradte mi ako mám nastavi? rýchlu vo?bu. dik.