SPV M700 alebo M3100 alebo N95

  • 242 príspevkov
  • Traktorista 19.09.2007 - 16:04

    Jeden z nich urcite zoberiem. Len sa neviem rozhodnut... Dajte nejake plusy a minusy... Dik

    este nieco neviete kedy v OR zacina nova akcia?

  • Traktorista17.10.2007 - 22:29 Trvalý odkaz

    to je tazke ucenie yo symbianu.... ale igo mi aj tak gps nenajde...

    Kriak2417.10.2007 - 23:07 Trvalý odkaz

    V nastaveniach iGO nastav port aj rychlost na Auto a malo by ti GPSku najst.
    Ak nie, skus zadat port rucne.
    Aku mas GPSku?

    simumarek18.10.2007 - 11:44 Trvalý odkaz

    Ale to by ti malo makat, ja osobne som s nou nemal problem na ziadnom telefone. A bolo jedno aky operacny system ten ktory telefon pouzival.

    Kriak2418.10.2007 - 12:33 Trvalý odkaz

    Nj, tiez si myslim ze by s nou nemal byt problem. Poparoval si to dobre?

    Billy18.10.2007 - 13:39 Trvalý odkaz

    No mozno ti toto pomoze, bohuzial uz neviem od kial to mam, tak link nemozem dat :-(

    Nechavate se navigovat svym oblibenym navigacnim softwarem (treba TomTom Navigator 5), ale zaroven byste chteli mit v nejakem jinem GPS softwaru zaznamenanou trasu pro dalsi zpracovani? S WM5 nic snazsiho.
    Windows Mobile 5.0 byly totiz obohaceny o novinku, rikejme ji GPS manager, ktery nam umozni sdileni dat prichozich z GPS prijimace. Jak to zprovoznit?
    aEË? Nejdrive si zjistime, jestli nam vyrobce naseho zarizeni nezapomnel zpristupnit GPS ovladaci panel (pokud jej pri tvorbe ROM pro nase zarizeni zapomnel pridat, budete muset pouzit jiny software, treba GPSGate). Tento panel by se mel nachazet v Start->Settings/Nastaveni->System. Pokud tam neni, v registrech si jej muzeme zobrazit upravou klicu HKLMControlPanelGPS SettingsHide=0 (DWORD) a HKLMControlPanelGPS SettingsGroup=1 (DWORD). Pokud je tam hodnota Redirect, tak ji smazte a provedte soft-reset. Pak by se nam na uvedenem miste v Nastaveni mela objevit ikona GPS.
    aEË? Pokud mame BT GPS prijimac, je potreba jej nejdrive sparovat s nasim PDA a vytvorit odchozi COM port (v pripade, ze nase PDA ma Microsoft BT Stack, postupujte podle meho navodu body 2 a 3 =Nastavit port cislo: 8), v pripade ze ma Widcomm/Broadcom BT stack, staci GPSku sparovat, COM port se vytvori sam.
    aEË? Spustime GPS manager z Ovladacich panelu a na zalozce Programs/Programy nastavime port na None/Zadny.
    aEË? Pomoci free utility PHM Device Manager zjistime, ktery COM port mame volny.
    aEË? Ten pak nastavime v GPS Manageru na zalozce Programs/Programy, na zalozce Hardware nastavime skutecny COM port naseho GPS prijimace (u integrovanych to bude port podle manualu, u BT GPSek ten, ktery jsme vytvorili, v pripade Widcommu to je vetsinou COM8) a rychlost nastavime opet podle nasi GPSky (metodou pokus omyl jsem zjistil, ze univerzalne by rychlost 57600 baudu mela byt pro vsechny GPS prijimace) a v konecne fazi na zalozce Access/Pristup zaskrtneme to jedine pole, ktere je nam nabidnuto.
    Tim mame nastaveno sdileni naseho GPS prijimace. Pak jiz staci nastavit nami pouzivane navigace a GPS softwary na nami na zalozce Programs/Programy zvoleny COM port (Port c. 8). A pokud jste nekde neco neudelali spatne, tak by to melo choditaE¦

    Traktorista18.10.2007 - 18:32 Trvalý odkaz

    hosi pojde autonabijacka z mot l6 na spv?

    simumarek18.10.2007 - 23:32 Trvalý odkaz

    Jasne pojde, ja mam podobnu z v3 a ide v pohode na vsetkych MDA a PDA, problem je jedine z HF alebo niektorymi redukciami, lebo HTC ma nejako inac piny ako ostatny vyrobcovia v standart USB.

    Traktorista19.10.2007 - 18:58 Trvalý odkaz

    Lebo som kupil a nejde mi. a v predajni mi tvrdi ze musi byt origo na htc a neda si to vysvetlit...

    simumarek20.10.2007 - 01:50 Trvalý odkaz

    To je hlupost nabijacka musi ist, jedine hf nie ako som pisal, ale ak ti nejde tak asi bude problem v nabijacke. Skus ju este s nejakou motorolou ak mas moznost alebo chod do nejakeho mobilshopu kde ti ju vyskusaju.

    Traktorista20.10.2007 - 13:54 Trvalý odkaz

    darmo mu vysvetlujem ze to musi ist na vsetkych fonoch s miniUSB

    Kriak2420.10.2007 - 13:59 Trvalý odkaz

    To bude asi dajaky puk ;) Vsak nech ju sturi do nejakej motky ci je funkcna.
    Ja mam tusim nabku na L7 (koli tebe aj do auta pojdem kuknut pre istotu) a pohodicka.
    Ked som ju kupoval, chlapik v shope mi ju vyskusal, pac sme nevedeli ci bude s SPV fungovat. Zahlasil ze to skusa na moju zodpovednost a kym som stihol co len muknut sturil nabku do SPV a fungovala.
    A obidvaja funguju az dodnes.

    simumarek20.10.2007 - 14:19 Trvalý odkaz

    Jj daj im ju vyskusat, v kazdej normalnej predajni by ti ju mali vediet vyskusat.

    Traktorista20.10.2007 - 14:28 Trvalý odkaz

    ked ja nemam cas a poslal som frajerku ten debil zacal po nej skoro kricat ze si mam kupit original na htc... ani nevedel co htc je...

    simumarek20.10.2007 - 14:35 Trvalý odkaz

    Tak by som si na tvojom mieste ten cas nasiel a normalne by som mu isiel vycystit zaludok, nenechal by som nejakeho sasa aby po mojej polovicke hulakal a este neopravnene.

    Traktorista20.10.2007 - 14:55 Trvalý odkaz

    jasne ze tam pojdem... debil jeden...

    Kriak2420.10.2007 - 16:21 Trvalý odkaz

    Bol som kuknut v aute, moja nabka je pre V3, ale myslim ze to je jedno.
    Mini USB ja mini USB. Herpesa z kompu nabijem cez kabel od fotaku.

    Traktorista20.10.2007 - 20:28 Trvalý odkaz

    v pondelok to vybavim... hosi je na wm nejaka aplikacia ako na symbian mumSms?

    simumarek20.10.2007 - 21:46 Trvalý odkaz

    A na symbiane co riesila tato aplikacia? Lebo ani netusim na co to je :)

    Traktorista20.10.2007 - 23:08 Trvalý odkaz

    automaticke skryvanie sms...

    simumarek21.10.2007 - 00:01 Trvalý odkaz

    Fuuha nikdy som nic podobne ani na jednom OS nepouzival takze ti asi ani teraz neporadim :(

    Traktorista21.10.2007 - 13:35 Trvalý odkaz

    tak to je zle...neviete niekto v niecom?

    Ing. FijoK21.10.2007 - 13:38 Trvalý odkaz

    ja som tak celkom nepochopil co ziadas. skryvanie SMS? mas na mysli pristup ku SMS na heslo?

    Traktorista21.10.2007 - 13:54 Trvalý odkaz

    v skratke. ked mi pride sms od kamosky chcem aby mi ju skrylo z bezpecnostnych dovodov...

    simumarek21.10.2007 - 13:56 Trvalý odkaz

    Nie pokial som to spravne pochopil cielom tej aplikacie je skryt sms, tak ze ked ides normalne medzi prijate sms tak tie ktore su skryte touto aplikaciou nevidis vobec len tie ktore si si pomocou nej neoznail, telefon sa teda bude tvari ako keby tam tieto sms ani neboli. Ale na WM som nikdy ni podobne nevidel.

    Traktorista21.10.2007 - 14:21 Trvalý odkaz

    nieco byt musi... hej marek bolo to tak tie spravy si videl len po zadani hesla... som si nato zvykol..

    Ing. FijoK21.10.2007 - 14:23 Trvalý odkaz

    tak veru o takom niecom neviem ani ja, ale ako tak nad tym rozmyslam, tiez by sa mi to zislo :D

    simumarek21.10.2007 - 14:33 Trvalý odkaz

    Skus popozerat na fore www.ce4you.cz mozno v sekcii sw nieco take najdes spomenute alebo aspon nazov aplikacie co sa o to stara aby si vedel ako sa to vola ak vobecnieco take existuje.

    Traktorista21.10.2007 - 15:03 Trvalý odkaz

    Pohladam a ked tak dam vediet...

    Traktorista21.10.2007 - 18:15 Trvalý odkaz

    kua to prve ani stiahnut neviem a to druhe nejak nechapem.. :)

    Traktorista22.10.2007 - 18:48 Trvalý odkaz

    je nejaka rozumna nahrada za fleximail? to je strane blby program ani vidiet ho nemozem...

    ZraLOCK22.10.2007 - 19:10 Trvalý odkaz

    traktorista tak ako si zvykas na htc tynt? nelutujes?

    Ing. FijoK22.10.2007 - 21:18 Trvalý odkaz

    je nejaka rozumna nahrada za fleximail? to je strane blby program ani vidiet ho nemozem...

    Kriak2422.10.2007 - 21:42 Trvalý odkaz

    Peto, naco externa aplikacia na maily?
    Klient co je vo WM je dobry. Radsej setri miesto na ine apps ;)

    Traktorista22.10.2007 - 21:58 Trvalý odkaz

    panZraLOCK napisal: traktorista tak ako si zvykas na htc tynt? nelutujes? zvykam zvykam... je to celkom dobre...

    simumarek22.10.2007 - 23:23 Trvalý odkaz

    Naco pouzivas flexmail ked ten vstavany je podstatne lepsi ako vsetky ostatne? Ja som bol s nim nadmieru spokojny. Zvlada vsetko potrebne :)

    Traktorista23.10.2007 - 12:10 Trvalý odkaz

    Kriak24 napisal: Peto, naco externa aplikacia na maily?
    Klient co je vo WM je dobry. Radsej setri miesto na ine apps ;) vies ja zvyknuty na profimail...

    Traktorista23.10.2007 - 18:13 Trvalý odkaz

    ako je to s foliou na disp? oplati sa to kupit?

    Ing. FijoK23.10.2007 - 18:53 Trvalý odkaz

    nad tym urcite nevahaj. ja som vyse pol roka nemal foliu a uz som tam mal ryhu. a zaspinene neskutocne to bolo v jednom kuse. najlepsie su jednoznacne Brando folie.

    Traktorista23.10.2007 - 19:21 Trvalý odkaz

    daj nejaky link na tie folie. dik

    Ing. FijoK23.10.2007 - 19:32 Trvalý odkaz

    tak napriklad http://shop.brando.com.hk/

    ja som bral 2 kusy rovno, kedze nemam PayPal ucet, dohodol som sa s jednym uzivatelom tohto fora, ten mi to objednal, dal poslat na moju adresu a ja som mu potom poslal peniaze a maximalne spokojnost.

    dve folie ma dokopy aj s postou vysli na tusim 21 USD.

    Traktorista23.10.2007 - 20:00 Trvalý odkaz

    a tie screenprotector o ktorych sa tu aj pisalo su zle?

    Ing. FijoK23.10.2007 - 20:03 Trvalý odkaz

    to netvrdim, ja som ju nemal. ale lepsie ako brando asi tazko. navyse, Screenprotector ma tusim pre PDA len jednu univerzalnu velkost, ktoru si potom budes musiet nastrihat an presne rozmery, kdezto Brando predava folie podla typu telefonov. a navyse, ak tu od Branda zle nalepis, mozes ju strhnut a skusit stastie znova. a znova.. :D

    juro23.10.2007 - 21:01 Trvalý odkaz

    ja mam foliu boxwave clear touch anti-glare priamo pre m3100, bola na nu aj recenzia na ce4you.cz tak pozri, este mam rezervnu ak by si pripadne mal zaujem...

    simumarek23.10.2007 - 21:07 Trvalý odkaz

    Mam skusenosti s roznymi foliami okrem spomynaneho screenprotectora, ale najlepsie boli aj tak vzdy Brando, su pevnejsie a viac vydrzia.

    Traktorista24.10.2007 - 00:20 Trvalý odkaz

    takze foliu uz nejak poriesim. teraz mam dotaz na adminov nemohli by ste tu temu premenovat len na spv m 3100? a dalsia otazka da sa vypnut to aby mi vkuse pri pisani nevyskakovala soft klavesnica? vzdy ked zacnem pisat do noveho pola tak vyskoci... dik. majte so mnou trpezlivost... ;)