Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Motorola One Vision s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.
Zadný fotoaparát (25 mm ekv.)
12 Mpix (4:3) / 9 Mpix (16:9) / 7 Mpix (21:9), 48 Mpix - Quad Pixel, clona f/1.7, video HD (240 fps) / Full HD (30, 60, 120 fps) / 4K (30 fps), AF (PDAF), OIS
Zadný fotoaparát (pomocný)
5 Mpix, clona f/2.2
Predný fotoaparát
6 Mix (4:3) / 5 Mpix (16:9) / 4 Mpix (21:9), 25 Mpix Quad Pixel, clona f/2.0, video Full HD (30 fps), FF
Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Motorola One Vision.
Krátky komentár:
Dobrý fotomobil za menej než tri stovky? Chyťte Motorolu One Vision, otočte dvakrát po sebe zápästím a máte ho odrazu v ruke. Jednoduchý fotoaparát, ktorý ponúka slušné výsledky cez deň aj večer. Zabudnite na širokouhlý fotoaparát, ten sa sem očividne nezmestil, nájdete tu len bežný štandard v zadnej stene aj v displeji. Druhý zadný fotoaparát pomáha s rozostrovaním pozadia za portrétom, optická stabilizácia zase bráni roztraseným fotkám i videám.
V noci vám automatický režim odporučí prepnutie na nočný režim, ktorý mi pripomína podobnú funkciu v Huaweioch a Honoroch. Občas je príliš agresívny, ale ľuďom sa večerné zábery s intenzívnym HDR efektom budú páčiť. Nedávno som sa hral s Honor 20 Lite, ktorý za menej peňazí prináša aj širokouhlý fotoaparát. Motorola One v porovnaní s ním vyniká optickou stabilizáciou, možnosťou fotiť aj s pomerom strán 16:9 a záznamom 4K videa.
GALÉRIA FOTOGRAFIÍ
Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.
GALÉRIA VIDEÍ
Diskusia k článku:
Ondrej 29.05.2019 - 11:24
Až na ten dynamický rozsah za menej než 300 veľmi slušné.