LG KU990 Viewty

  • Martin Hombauer 28.12.2007 - 12:54

    jj: skoda wifi....inak good, to video sa mi luubii

  • anonymous17.01.2010 - 20:09 Trvalý odkaz

    karin: pametova karta sa tam da dat iba ak tak 2-gigova x))

    anonymous18.01.2010 - 23:10 Trvalý odkaz

    vrch: Pamat karta sa da dat aj 16GB len to spomaluje chod telefonu (mal som to vyskusane na 990i od orange) + problem pri foteni ak ukladas fotky do pamatovky - vtedy nevie rozpoznat kartu ak je viac volneho placu ako 2GB. Pokial zaplnis 16GB tak aby ti ostalo menej volneho miesta ako 2GB funguje. Riesenie je aj ukladat fotky do pamate telefonu a potom presunut na pamatovku.

    anonymous18.01.2010 - 23:17 Trvalý odkaz

    vrch: Toto je popisane v tomto fore niekde vyssie asi datumovo 10/2009. Porblem neni v telefone ale v mp3 tzv. Tagoch (to su popisne onie v rámci mp3 kde sa uvádza názov albumu, interpreta, rok, názov skladby + aj vytúžené foto albumu). Free adobry soft najde tu:

    http://www.mp3tag.de/

    je to velice easy a intuitivne, do hlavneho okna si len presun mp3 najlepsie z 1 albumu a jednoducho podopisujes potrebne veci, vie to najst aj obrazok albumu (dokonca aj vsetky popisy) cez internet na amazon.com, resp. amazon.de, je to fuk v menu mas na to tagsources/feedback... vyskusaj. Zabudni LG PC Suite, uplna blbost neprehladna a pomala co sa mp3 tyka.

    anonymous19.01.2010 - 18:43 Trvalý odkaz

    Fiset: Rozhodujem sa medzi týmto a BlackBerry 8520...fakt že neviem. Tento nemá WIFI ten nano, tento má va?ší displaj aj viac farieb. Neviem neviem poradte thanks ;)

    anonymous19.01.2010 - 21:06 Trvalý odkaz

    XY: No skusal som to cez ten program, no nejako mi to nejde...neviem sa v tom orientovat:-( nemohol by si mi napisat aspon nejaky taky postup?to tam manualne musim vkladat tie obrazky albumov?!a kde to vobec uklada?!bol bych rad keby mi poradis..:P a ja mam mp3 roznych zanrov az roznych albumov..tak som nepochopil ze vloz 1 album..ked ja ich mam nekonecno vela...budem vdacny za navod:-( joj sak som len nemozny:p

    anonymous20.01.2010 - 22:55 Trvalý odkaz

    simona: Ja mám gb ale aj tak a aj ked dám do mobilu a potom tam!

    anonymous20.01.2010 - 22:57 Trvalý odkaz

    Simona Miná?ová: sorry to malo by? 2GB!!!!!!

    anonymous21.01.2010 - 21:35 Trvalý odkaz

    poiuz: kup radsej lg ku990i....jedna nevihoda je ze sa neda
    posuvat display bocnou listou ale zadnym rotacnym kolieskom=-(

    anonymous23.01.2010 - 01:44 Trvalý odkaz

    vrch: Skusme: takze mas otvoreny program mp3tag. Hore je standart menu typu file, edit view etc..., pod tym rad ikoniek, vpravo okno s jednotlivymi polickami pre popis tagu-ako title (názov skladby), artist, album etc... proste vsetko co potrebujes dostat do popisu mp3. Najvacsie je hlavne okno porgramu so zahlavim path, tag.. atd, to su tie iste popisky ako v tom pravom mensom okne. Teraz jednoducho otvor okno s tvojimi mp3, neviem ako to mas, ja podla albumov a interpretov, vyber/oznac mp3 ktore chces editovat a presun ich mysov do toho hôavneho velikeho okna v otvorenomprograme mp3tag. Pokial zatial jasno, malo by dojst k tomuto:

    v tom tag po presunuti mp3 vypisu ich nazvy, cesta(umiestnenia na HDD) a teraz dolezite:

    bud su ostatne policka (pocnuc od title, artist..) spravne vyplnene, alebo len ciastocne alebo vobec. Ak je vsetko vyplnene spravne netreba nic riesit, oznac setky (resp. jednu) skladby len chod do menu tag sources/covert art/amazon.com -> malo by ti vyplut take oknienko ze search by : Album cover, len tam vypis nazov interpreta a albumu a daj ok, vypluje ti nejaku ponuku s obalmi (cover) albumov, vyber si vyhovujucu a daj OK. NEZABUDNI zakazdym dat v menu FILE/Save tag , inak to nesavne a nic sa nezmeni. Takto postupujes bud jednotlivo, alebo tam supnes naraz 1 album a mozes zeditovat vsetky mp3 naraz - preto som pisal ze vyber si 1 album.

    Ak su popisi nekompletne/chybaju, postup je podobny: menu tagsource/amazon.com (NIE cez Cover Art-to je len na obal albumu) napis meno autora/aôbumu, vyber z vysledkov co ti najviac vyhovuje. Podobny postup je cez menu tagsources/feedb.. okno, zaklikni determine from selected file.. a on vyhlada na internete podla mien mp3 prislusny album. Vsetky tieto hladani apopisov su ako vidis uzko spojene s konkretnym albumom, inak to nevie vyhladat na internete korektne len pre 1 skladbu - tato moze byt totiz na x-albumoch vratane vyberoviek - preto teba vzdy spracovat 1 album naraz. Ak to nemas podla albumov tak jedine rucne podopisovat kazdu skladbu-v tom pravom okne vyplnis vsetky policka co chces aby ti ukazovalo a nezabudni FILE/SAVE TAG.

    Hadadm to nieco pomoze, tazko sa to vysvetluje popisne..

    anonymous23.01.2010 - 01:55 Trvalý odkaz

    vrch: pocuj blackberry nepoznam, ale ak ma horsi display tak neviem, na dnesne pomery ma uz aj ten LG zastaraly display. Wi-fi je fajn vec, skutocne to ocenis ak mate niekde free wi-fi zony resp. aj domaca wifina potesi s mobilom na WC si pobrowsovat :) ale wifi je velke plus. Ja by som ti radil Nokiu 5800 XPM, teraz je uz cenovo pristupnejsia, resp. podobna (mnsi display ) Nokia 5530. Doporucujem ak chces mat fon typu dotykovka.

    anonymous24.01.2010 - 20:50 Trvalý odkaz

    poiuz: preco ked presuniem photo z pamate telefonu na pam. kartu tak mi zostanu aj na pamati telefonu neda sa to urobit?????

    anonymous25.01.2010 - 10:53 Trvalý odkaz

    XY: no už mi to funguje,trvalo mi to asi tak 3hod kym som to setko nahadzal:-(...najhorsie je ze tam mam napisat nazov albumu a ked ho neviem tak to musim hladat na nete...je to trochu blbe, nie?! alebo som zl epostupoval?!...je to zdlhave,asi sa na to vykaslem, ved ja aj tak stale pocuvam cosi ine a je to toho velke množstvo akeby mam kazdy den 3hod pisat tagy tak...no nvm..porad ak je na to nejaky zlepsovak.diky

    anonymous25.01.2010 - 11:28 Trvalý odkaz

    BxBa: nazdar vrch..davno som ta už neotravovala...pocuj daju sa tu stahnut nejake temy???a jak na to..

    anonymous25.01.2010 - 12:36 Trvalý odkaz

    vrch: No sak to je to cosom vravel, najlepsie je editovat 1 album naraz lebo nemusis setko vypisovat, vacsiniou sa staci spojit cez internet a zadas interpreta/album a on uz vyhlada potrebne...ale ak to mas takto...vykasli sa na to..navyse tie tagy tu podporuje len mp3 a fon podporuje aj wma, aac, a ine formaty, tu su ti tagy nanic, resp.vymen fon :)

    anonymous25.01.2010 - 12:42 Trvalý odkaz

    vrch: jeej sevas, no temy neviem, neriesil som to, ale niekde tu na tomto fore bolo cosi na tu temu... ja uz totiz mam iny fon (velika zrada) ale pokial viem tak poradim, len akurat temy neriesim (ani na predoslych a ani na novych fonoch) ja tam vzdy zavesim nejaky standart a pri tychto dotykacoch to najjednoduchsie aby som setril baterku..na 990i som to tak mal a veru baterka vydrzala o cca. aj 2 hodiny dlhsie

    anonymous26.01.2010 - 10:12 Trvalý odkaz

    BxBa: no nazdar teda.tak nist s tými temami...je to len detail:PPP...inac ty si kedysi spominal ze ti ten LG velmi kratko vydrzi...no mne drzi aj 5 dni...a to pozeram kopec volovin, fotky telku atd...takze nvm..a ked už mas tu NOKIU v com je lepsia nez LG...moja kamoska ma tu slabsiu NOK. a ja bych to nechcela ani zadarmo....podla mna maly display kt. vobec nereaguje,fotak slaby(na LG som s nim max. spokojna..:P)slabe rozlisenie a ten akcelom. podla mna max. zbytocna vec a priliž vysoka cena....asi len kvoli wifine, lebo na tom telefone asi nic pozitivne nevidim...no nvm ake mas ty skusenosti s touto lepsou nokiou...:PPPP

    anonymous26.01.2010 - 10:24 Trvalý odkaz

    BxBa: zabudla som este 1 vec:P zevraj tento mobil ma Track ID...no ja som to tu nenasla, obsahuje tuto funkciu vobec?!v orange už toho vyse vyredukovali na tomto mobile:PPPPa ak ma tak asi kde...asi som slepa:PPP

    anonymous26.01.2010 - 13:24 Trvalý odkaz

    poiuz: nepreda alebo nevie niekto kde sa da k nemu zohnat stylus ????

    anonymous27.01.2010 - 01:06 Trvalý odkaz

    vrch: Track-ID je riesene tuto:

    http://forum.zive.sk/viewtopic.php?f=939&t=1052608

    ale ako citam je to na sony - e, toto na 990 som nevidel a myslim ze to neni ani podporovane u LG (ani u N-kii aby som sanechvastal:)

    LG mne vydrzal 1 den lebo som robil dost psie kusy s nim - pustal komplet film na TV, hral hry , pustal muzik a mozno aj baterka nebola vydarena.

    Ta slabsia N-ka ma ozaj mensi display, moja ma vacsi + vyhoda format 16/9 LG ma 4/3 teda ak kukas filmy vacsinou su v pomere 16/9 a este sirokouhlejsie, LG mal sice sirsi display ale defacto film viac urezal kvoli pomeru tych stran. N-ka ma aj jemnejsi display je to vidiet najmä na internete a pod... mne sa wifina hodi lebo dost veci taham z netu napr. music ... a prave dotykac mi reaguje 10x lepsie ako u LG, asi som mal smolu na vyrobok LG. Fotak - porovnaval som za idealnych podmienok fotky a nevidim ziaden rozdiel, nemamurcite take rozlisenie, ale zase optiku Carl Zeiss, no v zasade: Mobil nenahradi fotak - ziadnu sebeslabsiu optiku nenahradi sosovka v mobile (aj ked Carl Zeiss) megapixely neurcuju kvalitu, ale velkost obrazka, v zasade nad 2Mb staci velkost fotky na bezne pozeranie, preto je blbost 8 Mb Satio napr. Ale 1 velke + ma LG a to je divix: ziaden fon neprehral tak bajne divixi ako tento LG, za tym mi je fakt luto...hoci pretacanie filmu bola pomala a strasne pazvuky vydavajuca tragedia, nokia chytis posuvnik a posunes sa kam chces aj pred konec filma... toto u LG sommusel drzat ako pako a pretacalo to pomaly. + mp3 zvuk: LG nemal ziadne ekvalizery (neznasam to) a mal pre mna strasne prijemny neutralny zvuk, N-ko ma ekvalizer a zvuk taky agresivnejsi... no vec vkusu. Cenovo ma to vyslo LG990i (60,-EUR Orange), staru nokiu 6210C a doplatok 20 EUR, da sa...

    anonymous27.01.2010 - 01:09 Trvalý odkaz

    vrch: Ak si z BA tak dole v Tescu je taka predajna z mobilmi, tam som ja kupoval. Ak nie, tak urcite mate nejakych predajcov mobilov - sekacov a podobne... tam sa treba spytat

    anonymous27.01.2010 - 11:13 Trvalý odkaz

    BxBa: FM radio s RDS zobrazuje aj informaciu o hranej pesnicke....toto je napisane hore vo fore ?!?!?!?!no podla mna TR ID nema,ale aj na inych forach som to nasla ze takuto funkciu tento mob. obs...no tak nvm teda..:PPP

    anonymous28.01.2010 - 02:31 Trvalý odkaz

    vrch: TR ID ako som zistil vlastne vie vyhladat na nete nazov skladby podla nahravky, resp. presnicky co ide v radiu, staci to pustit do fonu a mal by to vedet vyhladat - toto LG URCITE nemal, to by som uz davno vyhutal, co som zistil spolahlivo to maju S-Erricsony + je nejaky free soft do pocitaca

    anonymous28.01.2010 - 16:16 Trvalý odkaz

    swenboss: Takze ak som dobre pochopil,ak dam do LG KU990i pamatovu kartu typu Micro SD vacsiu ako 2GB(co je odporucane),bude telefon spomalovat, Avsak ked necham menej miesta ako 2GB tak by mi to malo slapat ako svajciarske hodinky ze? Tj.napr. dam 16GB kartu,zaplnim ju na cca. 14GB a o nieco viac,a bude mi to cele slapat v pohode..... hm????

    anonymous28.01.2010 - 19:45 Trvalý odkaz

    vrch: To je relativne. Fon totiz pri otvarani multimedialnych aplikacii (video/audio) mapuje celu pamat vratane pamate v telefone, tj logicky prelezie aj tych 16 GB a to je ten moment spomalenia nakolko je nastavený na 2GB. V zásade sa ale ni? tragického nedeje, trvá to trochu dlhšie ako normálne, dos? dlho trvá aktualizácia knižnice mp3 nako?ko tu navyše pod?a tagov tiredi a zoraduje skladby pod?a autora/albumu.

    Co sa tých 2GB a menej volneho miesta týka toto sa výlu?ne dotýka fotoaparátu ak ukladaáš fotky na pamä?ovku, toti? ak je viac vo?ného miesta ako 2GB firmware toho fonu je dos? blbý a nevie si s tým pri fotení poradi? (nako?ko pracuje do 2GB) a teda nevie rozpozna? pamä?ovku a vypíše že pamä? je plná. Opakujem - toto sa týka výlu?ne problému fo?áku.

    anonymous29.01.2010 - 09:43 Trvalý odkaz

    BxBa: Co sa tyka tej pamatovky, mne sa zda ze na mojom fone aj pri 2gb pamatovke je to dost spomalene?!?!mozno ze nie som na to zvyknuta kedze predtym som mala SE a tam to slapalo bez problemov...tazko je to posudit:PPP...inac asi si kupim 4GB pamatovku, no nvm...porad pls:P

    anonymous29.01.2010 - 17:17 Trvalý odkaz

    vrch: No mne chodila bez problemiv 16GB pamatovka, výrazné spomalenie oproti 2GB som nepostrehol, použil som Kingstone. Pravdou je ze LG nevyniká obrovskou rýchlos?ou všeobecne, všetko mi prišlo nejamé spomalené oproti Nokii 6120C so Symbianom ?o som mal predtým. LG ma problém ak máš ve?a súborov/mp3/fotky vo fone, rýclejšie šlapal napr. ak som mal 10 filmov ale bez fotiek a mp3 na pamä?ovke. Viewty je dnes pomerne zastaralý fon, preto som ho aj vymenil, oproti sú?asnejším modelom je to stare?ek spomalený :)

    anonymous29.01.2010 - 20:18 Trvalý odkaz

    pedro: Chcel bi som so spitat ci sa da video alebo fotka skrit v arene neakou aplikaciou dik.

    anonymous30.01.2010 - 14:03 Trvalý odkaz

    Marky: ako sa do tohto mobilu instaluju temy ? pls.

    anonymous01.02.2010 - 13:10 Trvalý odkaz

    BxBa: kupila som si 4gb Kingstone kartu a ideto o 80% rychlejsie nez ta 2GBkingstone...no zaujimave, ale moze to byt aj sposobene tym ze bola pokazena:PPPsom ju vratila:PPP..takze spokojnost nadovsetko:PPP

    anonymous01.02.2010 - 13:21 Trvalý odkaz

    karin : mam dotaz chcem sa vas spytat ci ten fotoaparat naozaj tak dobre foti podla mna hej lebo som si to uz skusala ale ostatny tvrdia ze foti zle .tak teraz nwm poradi mi niekto ?? a este chcela by som sa spytat ty co ho uz mate ste s nim spokojny ???xD

    anonymous01.02.2010 - 14:30 Trvalý odkaz

    pedro: neviete niekto poradi? ako vloži? smejka do sms, myslím tým nie tých trápnych emotikov, ale rôzne tie farebné postavi?ky...v prichádzajúcich sms mi to pekne príde, ale ke? to chcem ja vloži?, tak to neviem nikde nájs?.........dííííííky

    anonymous01.02.2010 - 16:09 Trvalý odkaz

    vrch: No vidis.. presne toto iste sa stalo aj mne ked som nasadil 16Gb, tak isto som nasledne zistil ze ej moje povodna pamatovka bola zla..

    anonymous02.02.2010 - 16:05 Trvalý odkaz

    BxBa: no sak normalne mi to nedalo...kazdy tu hovoril ako mu to slape a len mne to teda pekne dlho nacitavalo:PPPproblem vyrieseny...inac do tohto fonu je dat najlepsie 4gb kartu nech to aky taky smrnc,aj koli videam,kt. sa tam teda dost zmesti pri setrivom rezime:PPPobr mi tak nacitava ako aj na tej 2gb karte..aj ked tu ich mam teda spustu!!!ale naozaj!!!a frci jak besna..takze odporucam 4gb minimalne..a ked sa nieco nezda sup ho vratit spet..:PPP

    anonymous03.02.2010 - 15:00 Trvalý odkaz

    andrej: cawte mam tento mobil a nechce mi tam ist pamatova karta...neviete preco ?? a uz som ju aj naformovatoval

    anonymous04.02.2010 - 15:08 Trvalý odkaz

    andrey: kolko moze stat priblizne usb kabel ??PLS PLS

    anonymous04.02.2010 - 20:26 Trvalý odkaz

    jiko: dnes som si ho kupil,,za sto euri,zatial som spokojny,,len dokupim redukciu na 3.5mm..a ochrannu foliu na displej

    anonymous05.02.2010 - 02:15 Trvalý odkaz

    vrch: a kde si to formatoval? v mobile? ak ano tak potom to moze byt chyba - aku velkost ma ta karta?

    anonymous08.02.2010 - 17:03 Trvalý odkaz

    Kubooo: neviete nikto preco mi posekava video pri nahravani??:)

    anonymous10.02.2010 - 01:25 Trvalý odkaz

    vrch: Lebo je to mobil a nie videokamera :)
    mne to nesekalo nastav si najvyssie rozlisenie a skus, resp nastav 30 fps a skusaj...jednoducho skus vsetky rozlisenia co to poskytuje a uvidis ci bude sekat...

    anonymous13.02.2010 - 13:21 Trvalý odkaz

    Thommas: tento telefon je jednoduch shit! prehravac nanic, po case slabe reagovani na dotyky, zla galeria, prehlad o nicom a aj samotny kryt sa smyka!

    anonymous14.02.2010 - 12:32 Trvalý odkaz

    BxBa: mne video tiež sekalo ked som mala nastavene ulozenie na pam. kartu, nakolko ta karta bola pokazena....len vtedy mi to robilo...teraz ked mam novu tak to už frci

    anonymous14.02.2010 - 12:34 Trvalý odkaz

    BxBa: na co sluzi ta kalibracia displeja?!zakazdym ked zapinam telefon mi to tam vyskakuje a aj pocas dna mi to tam vyskoci...co stým treba porobit aby to zmizlo,ak s ato vobec da...:P

    anonymous14.02.2010 - 13:25 Trvalý odkaz

    kk: no tak tento mobil je fakt super sice ho este nemam ale aj tak je super .V informaciach som si vsetko vyhladala a je neuveritelne super a ten dotik COOL pst !!!!

    anonymous14.02.2010 - 15:54 Trvalý odkaz

    valo: komu nechce nacitat pametovu kartu nech si ju vlozi do stareho tel a nech vypne zamok karty mne to robilo taktiez a teraz je to ok!!!!

    anonymous15.02.2010 - 10:20 Trvalý odkaz

    ii: Chcem sa spytat. Ako dokazem prezerat externe nahrane html texty?

    anonymous15.02.2010 - 17:54 Trvalý odkaz

    vrch: kalibrácia displeja slúži na kalibrovanie - nastavenie dotyk. displeja. Kludne to pust, ukáza ti bielu obrazovku s cervanými krízikmi a do týchto je potrebné sa co najpresnejsie trafit do ich stredu - kalibrovat. Potom ti vypise to iste, len akoze jemná kalibrácia, zopakuj postup daj ulozit a hotovo. Nechapem len preco to otravuje, mne to vypisalo pri 1. zapnutí z obchodu a potom som mal pokoj. Uprimne to velke zazraky nespravi, povedal by som ze ziadne...

    anonymous15.02.2010 - 17:59 Trvalý odkaz

    vrch: No musis zohladniz ze je to pomerne satry fon, na svoju dobu bol dost nadupany. V sucasnosti zial prekonaný po softw. a hardw. stranke. sbad ten fotak je ako tak ok. Ale to si musis kupit nieco sucasne, minimalne 2 krat drahsie, uz s wifi a pod. Ja som ho preto aj vymenil za n5800 - nevyhoda: Nokia nepodporuje divix a ani hud. formaty v takom rozsahu ako LG.

    anonymous25.02.2010 - 19:22 Trvalý odkaz

    jojo: Kde najdem stopky prosim vas?

    anonymous28.02.2010 - 20:10 Trvalý odkaz

    BxBa: No stopky to nema...ale mozes si ich stahnut ako javu aplikaciu....ja som to tez tak urobila a je...:PP